Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wystartują w 78. ORLEN Rajdzie Polski. To będzie świetna okazja do pokazania się polskim kibicom na krajowym podwórku, ale przede wszystkim do treningu przed Rajdem Estonii – kolejną rundą Rajdowych Mistrzostw Świata WRC.

Właśnie w Rajdzie Polski załoga ORLEN Teamu odniosła swoje drugie i jednocześnie najważniejsze zwycięstwo w sezonie 2018, wyszarpując mistrzostwo Polski w klasie 2. W 2019 roku także prezentowała tu znakomite tempo, do momentu pechowego kapcia. Przed rokiem – w trakcie jubileuszowego Rajdu Polski – Marczyk i Gospodarczyk po raz pierwszy stanęli na podium rajdu mistrzostw Europy ERC, pozostawiając rywali o mistrzostwo Polski o ponad dwie minuty za sobą. 

Bazą 78. ORLEN Rajdu Polski tradycyjnie będą Mikołajki. Na zawodników czeka 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 188 kilometrów. Marczyk i Gospodarczyk będą jednymi z głównych faworytów do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej rajdu. 

– W tym roku wystartujemy w 78. ORLEN Rajdzie Polski. To będzie dla nas wspaniałe wydarzenie. Startujemy w tym roku w mistrzostwach świata WRC, ale nie mogło nas zabraknąć na wielkim święcie rajdów w Mikołajkach. Chcemy dumnie reprezentować naszego partnera, markę ORLEN, już w czerwcu, na najpiękniejszych trasach rajdowych na świecie – podkreślił Mikołaj Marczyk.

– To będzie nasz czwarty start w Rajdzie Polski – miły powrót do mistrzostw Europy. Dobrze czujemy się z Szymonem na mazurskich trasach i na pewno damy z siebie wszystko. Można powiedzieć nieco w żartach, że w ramach przygotowania będziemy mieli dwa rajdy WRC w Portugalii i na Sardynii. Wierzę w to, że te starty zaprocentują później w Mikołajkach i będziemy mogli cieszyć oczy polskich kibiców – podsumował zawodnik ORLEN Teamu. 

– Rajd Polski zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym. Spotkanie z polskimi kibicami, największa motorsportowa impreza w kraju. To czerwiec, Mazury – klimat tego rajdu jest wyjątkowy. Nigdzie nie startuje się lepiej, niż w domu. W zeszłym roku zajęliśmy na Rajdzie Polski 3. miejsce, za Aleksiejem Łukjaniukiem i Andreasem Mikkelsenem. Wierzę w to, że w tym roku powalczymy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej – mówił Szymon Gospodarczyk. 

– Rajd Polski wpisał się na stałe do naszego rajdowego kalendarza. Pojawiliśmy się tam z Miko w 2018 roku i od tej pory pojawiamy się na każdej edycji. Bardzo lubimy ten rajd – to jedna z najlepszych imprez w tej części Europy i podkreślają to też zawodnicy z zagranicy. Oni też bardzo lubią przyjeżdżać do Mikołajek, to dla nich wielka gratka. Te szybkie zakręty, hopki, pośród pól i mazurskich jezior w czerwcowym słońcu – to coś wspaniałego – zakończył pilot Mikołaja Marczyka.

78. ORLEN Rajd Polski, zostanie rozegrany w dniach 10-12 czerwca. Wcześniej Marczyk i Gospodarczyk wystartują w dwóch rundach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. W dniach 19-22 maja odbędzie się Rajd Portugalii, zaś w dniach 2-5 czerwca – Rajd Sardynii. 

Previous

Kopacki wygrywa na Śląsku

Next

Słodko-gorzkie wyścigi na Magny Cours dla Gosi Rdest

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS