Po rewelacyjnym sezonie Leonardo Górskiego, w którym zdobył Mistrzostwo WSK i Mistrzostwo Włoch w klasie Mini GR3, młody polski zawodnik ma już jasne plany na sezon 2024. Leo został kierowcą renomowanego zespołu Tony Kart Racing Team. To milowy krok w karierze młodego zawodnika, który pozwoli mu wkroczyć w zupełnie inny wymiar motorsportu.

Tony Kart to najbardziej rozpoznawalna marka kartingowa świata. Narodziła się w latach 60-tych i współtworzy historię kartingu we Włoszech i na świecie. Producent zawsze wyróżniał się innowacjami, wynikającymi z ciągłego programu badań i rozwoju, który od ponad 30 lat wspólnie z zespołem Tony Kart Racing Team rywalizuje w najbardziej prestiżowych zawodach kartingowych świata. Tony Kart Racing Team jest partnerem Ferrari Academy, co dodatkowo stwarza możliwość rozwoju i dalszej kariery dla najbardziej utalentowanych kierowców. Kierowcami zespołu byli tak znani zawodnicy jak Michael Schumacher, Sebastian Vettel czy Jarno Trulli.

Filip Górski, tata Leo podkreśla: „Miejsce Leo w zespole to wielka nobilitacja dla nas, mamy kontrakt na dwa lata, po klasie MINI GR3 przejdziemy do kategorii OKJ, dwuletni kontrakt zapewnia nam możliwość rozwoju i realizację założonych celów. Przechodzimy do teamu, który jest nazywany Ferrari kartingu, zespół jest partnerem Ferrari Academy. Założenie jest takie, że Leo ma ponownie wywalczyć Mistrzostwo w klasie MINI GR3.”

Previous

Udany Rok Cup Trophy dla Leona

Next

Energylandia Rally Team na prowadzeniu po pierwszym etapie Rajdu Maroka

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS