Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 7. PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Załoga ORLEN Team wygrała wszystkie odcinki specjalne rajdu, pokonując na 23-kilometrowej trasie drugą załogę o niemal 50 sekund. Dla duetu to drugie zwycięstwo w tej imprezie, po triumfie odnotowanym 12 miesięcy temu.

PLATINUM Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to wyjątkowa impreza w kalendarzu polskiego motorsportu. Z jednej strony załogom zależy na tym, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. Z drugiej chodzi też, a może przede wszystkim o to, aby uczcić pamięć naszych dwóch wielkich rajdowych mistrzów oraz spotkać się z kibicami. I wszystkie te trzy cele przyświecały w tym roku także Mikołajowi Marczykowi i Szymonowi Gospodarczykowi.

Pierwszego dnia rywalizacji zawodnicy najpierw dwukrotnie pokonali próbę Węgrzce Wielkie, zaś wieczorem dwukrotnie przejechali oes Wieliczka Rynek. Marczyk i Gospodarczyk pewnie wygrali wszystkie cztery oesy, kończąc pierwszy dzień z przewagą niemal 22 sekund nad kolejną załogą. 

Reprezentanci ORLEN Team startowali w Wieliczce i okolicach w Škodzie Fabii Rally2 evo, a więc w samochodzie, w którym Miko i Szymon rywalizowali w ubiegłym roku. Starsza konstrukcja nie przeszkadzała im jednak w kręceniu doskonałych czasów. Finałowego dnia imprezy zawodnicy trzykrotnie pokonali próby Brzegi oraz Solne Miasto. I również w niedzielę duet ORLEN Team wygrał wszystkie odcinki specjalne, wygrywając jednocześnie po raz drugi cały rajd z przewagą niemal 50 sekund nad kolejną załogą.

–  Po raz drugi wystartowaliśmy w PLATINUM Memoriale Kuliga i Bublewicza i drugi raz wygraliśmy tę imprezę. Cieszę się, bo na co dzień startujemy za granicami naszego kraju i memoriał jest doskonałą okazją do tego, aby spotkać się z naszymi kibicami w Polsce. Mam nadzieję, że występy w tym rajdzie staną się dla nas tradycją. Formuła tego rajdu pozwala na to, aby z tymi kibicami porozmawiać, czy zrobić sobie zdjęcie. W innych rajdach często nie ma na to czasu – podkreślił Mikołaj Marczyk.

– Cieszę się, bo pokazaliśmy się w ten weekend z dobrej strony. Wygraliśmy wszystkie odcinki specjalne i po raz drugi zwyciężyliśmy w memoriale. To zasługa ciężkiej pracy całego zespołu. Spędziliśmy w Wieliczce i okolicach znakomity czas i jestem przekonany o tym, że nie mógłbym spędzić tego czasu w lepszy sposób – podsumował triumfator 7. PLATINUM Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2023.

– Najważniejszym jest tutaj być i uczcić pamięć Janusza i Mariana. Wynik sportowy zawsze ma tutaj drugorzędne znaczenia. Tak czy inaczej, bardzo się cieszę z tego, że w ten weekend udało nam się wygrać wszystkie odcinki specjalne. Pokazaliśmy, że jesteśmy szybką załogą i że doświadczenie z mistrzostw świata sprawia, że nieustannie się rozwijamy – mówił na mecie Szymon Gospodarczyk.

– Pogoda dopisała bardziej, niż w ubiegłym roku. Przy trasach pojawiło się mnóstwo kibiców i to było fantastyczne. Bo przecież to również dla kibiców pojawiliśmy się w Wieliczce. Ten rajd ma taką formułę, że zawsze jest czas na to, aby trochę porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia. Przez cały weekend czuliśmy ogromne wsparcie – zakończył pilot załogi ORLEN Team.  

Załoga ORLEN Team rozpocznie sezon w mistrzostwach świata WRC od startu w 56. Rajdzie Portugalii, który odbędzie się w dniach 11-14 maja. Jeśli chodzi o europejskie rundy, załoga zapowiada również start na Sardynii oraz w Finlandii i Estonii. Marczyk i Gospodarczyk planują również starty poza kontynentem europejskim. Jak zdradza kierowca, rozważany jest m.in. Rajd Safari w Kenii oraz Rajd Chile. 

Previous

Szymon Ładniak debiutuje w Ferrari Challenge

Next

Podium w debiucie. Szymon Ładniak udanie rozpoczął zmagania w Ferrari Challenge Europe

Zobacz także