Szymon Ładniak rozpoczyna rywalizacje w prestiżowej serii Ferrari Challenge Europe. Po imponujących testach przedsezonowych na Hockenheim kierowca z Lublina w dobrym nastroju przystępuje do inaugurującego wyścigu w hiszpańskiej Walencji, gdzie pierwszy raz za kierownicą Ferrari 488 Evo Challenge powalczy o wyścigowe zwycięstwo.

W ten weekend (24-26.03.2023) na Circuit Ricardo Tomo w Walencji rozpocznie się tegoroczna rywalizacja w ramach serii Ferrari Challenge Europe, na której starcie stanie debiutujący w cyklu Szymon Ładniak.

Celem oczywiście jest zwycięstwo. Podczas pierwszego weekendu wyścigowego ważne jest, żeby jak najlepiej zgrać się z samochodem i wypracować odpowiednie ustawienia. Pierwszy wyścig nowego sezonu zawsze wywołuje sporo emocji u wszystkich kierowców. Dlatego ważne, żebyśmy jako zespół utrzymali pełną koncentrację, spokój oraz realizowali nasz plan na ten weekend. – mówi Szymon Ładniak.

Kierowca zespołu Gohm Scuderia GT pierwszy raz na tor w Walencji wyjedzie na piątkowym treningu. Podczas testów na Hockenheim warunki atmosferyczne były bardzo zmiennie. Tutaj możemy liczyć na słońce oraz pełną przyczepność. To bardzo ważne, aby szybko dopasować się do tych warunków – podkreśla Ładniak

Podobnie jak w zeszłorocznej serii ADAC TCR Germany, weekendy wyścigowe Ferrari Challenge będą składać się z dwóch wyścigów. Pierwszy sobotni rozpocznie się o godz. 14:20, a poprzedzą go poranne kwalifikacje (9:00), podobny harmonogram będzie miał miejsce w niedzielę. Obie sesje kwalifikacyjne oraz wyścigi będą transmitowane na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube.

Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej.

Tegoroczna edycja Ferrari Challenge Europe to siedem weekendów wyścigowych z finałowym wyścigiem na torze w Mugelo (Włochy). W czerwcu kierowcy zawitają również na Circuit de la Sarthe w Le Mans, gdzie tegoroczny wyścig będzie jednym z wydarzeń towarzyszących setnej edycji legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

Harmonogram 24-26.03.2023

Piątek 24.03.2023

9:00 – 11:00 Testy 15:30 – 16:30 Trening Sobota:
9:00 Kwalifikacje 14:20 Wyścig 1 Niedziela:
9:00 Kwalifikacje 14:20 Wyścig 2

Transmisje:

Kwalifikacje 1 -> https://www.youtube.com/live/LkTfSpMbDoc?feature=share
Wyścig 1 -> https://www.youtube.com/live/FR7eTxH6OU8?feature=share
Kwalifikacje 2 -> https://www.youtube.com/live/J8urjnZU9Ac?feature=share
Wyścig 2 -> https://www.youtube.com/live/kmVXrN1U_js?feature=share

____

Sponsorem Szymona Ładniaka w sezonie 2023 są:
LW Bogdanka, KGHM, Lubelskie – Smakuj Życie, Interwetten, Autohaus Alfred Gohm – Official Ferrari Dealer

Previous

Serce polskiego kartingu jest w Chorzowie! Rekordowa frekwencja na Śląskiej Lidze Kartingowej

Next

Marczyk i Gospodarczyk po raz drugi wygrywają PLATINUM Memoriał Kuliga i Bublewicza

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS