• Marek Goczał i Maciej Marton wygrywają Rajd Maroka w klasie T3
  • Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zajmują na finałowym etapie 2. miejsce
  • Eryk Goczał i Oriol Mena drugimi wicemistrzami świata w klasie T4

Piąty i zarazem finałowy etap Rajdu Maroka rozegrał się na pętli wokół saharyjskiej wioski Merzouga. Zawodnicy nie mieli dzisiaj żadnej dojazdówki – wyłącznie odcinek specjalny. Odcinek zdecydowanie krótszy od poprzednich, bo liczący „zaledwie” 152 kilometry zróżnicowanej pustynnej trasy. 

Szóstą pozycję na dzisiejszym etapie zajęli Marek Goczał i Maciej Marton. Załodze Energylandia Rally Team wystarczyło to jednak do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej klasy T3. Wygrana w rundzie Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych w debiucie w nowym samochodzie to szczyt marzeń i znakomity prognostyk przed zbliżającym się Rajdem Dakar, na którym rodzinny polski zespół celuje w zajęcie całego podium. 

Drugie miejsce zajęli dzisiaj Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Oni tym samym potwierdzili, że po problemach na początku rywalizacji dogadali się już ze swoją nową maszyną i potrafią ją odpowiednio wykorzystać w walce o najwyższe cele.

Rajd Maroka zakończył sezon Mistrzostw Świata w Rajdach Terenowych. A to oznacza jeszcze jedną dobrą wiadomość dla zespołu Energylandia Rally Team. Po podliczeniu rezultatów z całego sezonu jasnym jest, że tytuł drugich wicemistrzów świata w klasie T4 zdobyli Eryk Goczał i Oriol Mena. 

 Jesteśmy na mecie i wygrywamy Rajd Maroka! To cieszy, natomiast to był dla mnie jeden z najgorszych etapów w życiu. Mieliśmy jechać spokojnie, aby dowieźć wynik do mety. Niestety, kompletnie nie trafiliśmy z ustawieniami samochodu. Wszystko było nie tak, jak powinno. Samochód źle się prowadził, kilka razy nam zgasł – mieliśmy mnóstwo przygód. Oczywiście koniec końców zwycięstwo w rundzie mistrzostw świata cieszy. Idziemy cały czas do przodu i przygotowujemy się do Rajdu Dakar, gdzie chcemy z naszym rodzinnym zespołem zająć całe podium – podsumował Marek Goczał, zwycięzca rajdu w klasie T3. 

Previous

E1GOKART Polish Champions Cup 2023 - rywalizacja na najwyższym poziomie!

Next

Trudny sprawdzian przed Dakarem

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS