Po raz pierwszy 12. edycja międzynarodowych finałów SWS odbędzie się poza Francją i Włochami. Od 5 do 8 lipca na Słowacji odbędzie się najważniejsze doroczne spotkanie Sodi W Series, gromadzące najlepszych kierowców wybranych w 2022 roku z całego świata. Słowackie Centrum Kartingowe to idealne miejsce na to przełomowe wydarzenie w kraju, który zasługuje na to, by być lepiej znanym.

Całkowicie nowy tor do odkrycia

Obiekt Slovakiaring znajduje się 45 minut od stolicy Słowacji – Bratysławy i półtorej godziny jazdy od Wiednia. To właśnie jakość nowoczesnych obiektów na torze Slovakiaring jako pierwsza przyciągnęła zespół organizatorów SWS. Wstępne próby na torze przypieczętowały decyzję o przyjeździe na właśnie ten obiekt. Słowacki tor kartingowy ma 1172 m długości i jest przystosowany zarówno dla gokartów czterosuwowych, jak i dwusuwowych. Jego kręty i techniczny układ w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara ma wszystkie cechy potrzebne, aby zadowolić fanów zaciętej rywalizacji i odnowić zainteresowanie międzynarodowymi finałami SWS. Co więcej, obiekty kompleksu wyścigów samochodowych Slovakia Ring mają wiele do zaoferowania wymagającym klientom.

Cztery intensywne dni

Dzień 1, środa 5 lipca, będzie poświęcony powitaniu, darmowym treningom i pierwszym sesjom kwalifikacyjnym przed zakończeniem przyjęcia powitalnego. W czwartek, 6 lipca, finałowe kwalifikacje poprzedzą długą serię wyścigów trwających do wczesnych godzin wieczornych, przeplatanych paradą kierowców. Dzień 3, piątek 7 lipca, będzie poświęcony wyścigom długodystansowym ze słynnym 12-godzinnym wyścigiem między południem a północą. Wreszcie, w sobotę 8 lipca, czwartego dnia odbędą się Super Heats, finały i długo oczekiwana ceremonia zamknięcia w X-Bionic Sphere, znanym olimpijskim centrum treningowo-rekreacyjnym nad brzegiem Dunaju.

Rekord 360 kierowców

Liczba dostępnych miejsc została zwiększona, aby pomieścić jak najwięcej kierowców: 60 kat. Junior (Junior Cup, +20 miejsc), 90 kat. Sprint (Sprint Cup, +10 miejsc) i 30 kat. Sprint (Sprint Women Cup, +10 miejsc). Biorąc pod uwagę 45 drużyn w kat. Endurance, w sumie bierze udział 360 kierowców. Popularność wśród kobiet-kierowców nie zmalała od ich pierwszego występu w 2022 roku.

Kierowcy Junior i Junior Kid zostaną podzieleni według swojej wagi i będą ścigać się na Sodi LR5 napędzanych czterosuwowymi silnikami Hondy o pojemności 200 cm3. Sprint Cup i Sprint Cup Women będą ścigać się gokartami Sodi Sport napędzanymi dwusuwowymi silnikami Rotax Junior o mocy 21 KM. Puchar Endurance zostanie rozegrany za kierownicą słynnych RT 10 wyposażonych w potężne czterosuwowe silniki Hondy o pojemności 390 cm3.

Nagrody o dużej wartości

Nagrody na Międzynarodowych Finałach SWS są częścią atrakcyjności tego konkursu, dzięki zaangażowaniu jego partnerów. W 2023 roku wszyscy zwycięzcy otrzymają kask Bell, z wyjątkiem kategorii Sprint, w której zwycięzca otrzyma zegarek wykonany specjalnie na tę okazję przez B.R.M Chronographes. Na zwycięzców kategorii Sprint czeka dzień testowy z SODI Racing Team, a zwycięska drużyna Endurance Cup otrzyma bezpłatny udział w 24-godzinnym wyścigu SWS. Bransoletki BRM i bony do sklepu ITAKA trafią do kierowców na podium. Pozostałe nagrody zostaną przyznane w drodze losowania.

Potwierdzony sukces SWS

Wprowadzony na rynek w 2009 roku przez grupę Sodikart, numer jeden na świecie w kartingu, koncepcja SWS rosła w siłę. Wyjątkowa jakość gokartów rentalowych Sodi, które są zawsze w czołówce innowacji, oraz wzorowa organizacja wspólna dla wszystkich torów oznaczonych przez SWS towarzyszyły powstaniu tego prawdziwego fenomenu kartingu. Największy międzynarodowy ranking kartingu rentalowego skupia obecnie ponad 100 000 kierowców i ponad 600 torów partnerskich w 70 krajach. Najlepsi kierowcy w każdej kategorii mają dostęp do międzynarodowego finału SWS.

Sieci społecznościowe i transmisje na żywo

Społeczność SWS jest aktywna przez cały rok na portalach społecznościowych SWS, Facebooku i Instagramie. Międzynarodowe finały Słowackiego Kartingu SWS można śledzić w szczególności za pośrednictwem transmisji na żywo i transmisji na żywo w Motorsport.tv od czwartku 6 lipca.

SWS – Informacja prasowa

Previous

Weekend marzeń i trzy zwycięstwa Karola Kręta w Misano

Next

Szymon Ładniak powalczy o podium w Portugalii!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS