Piąta odsłona Ferrari Challenge Europe przenosi nas do słonecznej Portugalii. Na malowniczym torze Circuito Estoril Szymon Ładniak stanie do walki, aby przed wakacyjną przerwą włączyć się do rywalizacji o podium w klasyfikacji generalnej w swoim pierwszym sezonie w tej prestiżowej serii wyścigowej.

Kierowca z Lublina przystępuje do wyścigów na Półwyspie Iberyjskim z piątą pozycją w klasyfikacji generalnej. Zaledwie szesnaście punktów dzieli go od trzeciego miejsca, zajmowanego przez Bence Valinta. Oba wyścigi na torze Circuito Estoril będą więc niezwykle istotne dla Szymona w kontekście walki o podium w całym sezonie. 

Tradycyjnie, w przerwie między startami, spędzam wiele czasu w symulatorze, aby zapoznać się z kolejnym torem. Czuję się dobrze przygotowany na nadchodzący weekend. Przed nami ostatni wyścig w tej części sezonu, dlatego ma on ogromne znaczenie dla klasyfikacji. Jeśli chodzi o strategię na drugą część sezonu, wiele rzeczy może się tutaj wydarzyć. Wielu zawodników może już praktycznie zakończyć sezon, dlatego muszę być dobrze dysponowany, aktywny, a nawet agresywny na torze. – podkreśla Szymon Ładniak.

Kierowca zespołu Gohm-Scuderia GT nie ukrywa swojego niedosytu związanego z brakiem możliwości ścigania się podczas ostatniego wyścigu na torze Le Mans. Jednak liczy na to, że ciężka praca, którą wykonali razem z zespołem, przyniesie oczekiwane rezultaty w Portugalii. W piątej odsłonie cykl Ferrari Challenge Europe wraca do klasycznej formuły dwóch wyścigów, co gwarantuje odpowiednią ilość czasu spędzonego na torze. 

Liczę, że to, co osiągnęliśmy podczas rywalizacji na torze Le Mans, przyniesie efekty również w Portugalii, a moja współpraca z samochodem będzie perfekcyjna. – podkreśla Ładniak

Dla Szymona, który pierwszy raz odwiedza Portugalię, jest to dodatkowa atrakcja i pozytywne doświadczenie. Nowe otoczenie i atmosfera mogą mieć pozytywny wpływ na jego nastrój i koncentrację podczas całego weekendu wyścigowego. Szymon jest gotowy na nowe wyzwania i chce wykorzystać tę pozytywną atmosferę do osiągnięcia dobrych wyników na torze.

Transmisje z obu wyścigów można oglądać na platformie Viaplay oraz oficjalnym kanale Ferrari w serwisie YouTube. Natomiast sobotnie i niedzielne kwalifikacje dostępne są również na oficjalnym kanale w serwisie YouTube.

Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej.

Klasyfikacja Ferrari Races – Trofeo Pirelli

  1. Eliseo Donno (Radicci Automobili) – 100 pkt
  2. Thomas Fleming (HR Owen – FF Corse) – 67 pkt
  3. Bence Valint (Rossocorsa – Ferrari Budapest) – 61 pkt
  4. Max Mugelli (CDP – Eureka Competition) – 60 pkt
  5. Szymon Ładniak (Gohm – Scuderia GT) – 45 pkt
  6. Adrian Sutil (Gohm – Baron Motorsport) – 34 pkt
  7. Thomas Neubauer (Charles Pozzi GT Racing) – 23 pkt
  8. Rocco Mazzola (Radicci Automobili) – 19 pkt
  9. Josef Kral (Scuderia Praha) – 15 pkt
  10. Denis De Marco (Kessel Racing) – 13 pkt

Harmonogram 14-16.08.2023

Piątek:
10:45 – 12:15 Testy
15:15 – 16:15 Trening 
Sobota:
11:40 Kwalifikacje
17:25 Wyścig 1 
Niedziela:
11:40 Kwalifikacje
15:30 Wyścig 2

Kwalifikacje oraz wyścig można oglądać na żywo w serwisie YouTube.com, na kanale Ferrari -> https://www.youtube.com/@Ferrari/streams.
Wyścig transmitowany jest również na platformie Viaplay.

Previous

Nowe miejsce światowych finałów Sodi World Series (SWS)

Next

SWS INTERNATIONAL FINALS 2023: Podsumowanie

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS