Po odwołaniu dwóch wiosennych weekendów na torze Awix Racing Arena zawodnicy serii Rok Cup Poland wreszcie zawitali do Torunia i zaliczyli prawdziwy kartingowy maraton w postaci podwójnej, 5. i 6. rundy tegorocznego sezonu.

Zawodniczki i zawodnicy przez 3 dni zaliczyli po dwie „czasówki” oraz 8 wyścigów finałowych. Wyjątkiem była kategoria Mini Rok, w której rozegrano 4 wyścigi eliminacyjne i 4 finałowe.

Dużą niespodziankę podczas 5. rundy w klasie Baby Rok sprawił Kacper Rajpold (A. Wielkopolski/MG Racing), który odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie i zaledwie jednym punktem wyprzedził Michała Pomockiego (A. Wielkopolski/DSR). Nieco więcej, bo 5 punktów stracił do zwycięzcy trzeci w podsumowaniu rundy Mikołaj Gawlikowski (A. Wielkopolski/Bambini), natomiast podczas 6. rundy Pomocki wygrał wszystkie 4 wyścigi, zostawiając za sobą Gawlikowskiego i Mateusza Wala (A. Wielkopolski/CKT). Rajpold tym razem zajął 5. pozycję, a w klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu prowadzi Michał Pomocki.

Klasę Mini Rok w pierwszej części zawodów zdominował Rafał Paprota (A. Wielkopolski/Parolin), wyprzedzając Franciszka Lassotę (A. Rzemieślnik/Parolin) i Bruno Gryca (A. Polski/Parolin). W powtórce ponownie górą był Paprota, drugą lokatę zajął Lev Krutogolov (Borsch Racing), a trzecią ponownie Gryc. W punktacji po 6. rundach na czele jest Franciszek Lassota.

Polsko-Chiński pojedynek w Junior Roku podczas 5. rundy rozstrzygnął na swoją korzyść Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing), obok którego na podium stanęli: Franciszek Hałatnik (A. Leszczyński/Jastrzębski) i Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing). Nazajutrz lepszy był Hałatnik, który wygrał wszystkie 4 wyścigi i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugą lokatę w 6. rundzie Pucharu wywalczył Iwo Beszterda (A. Leszczyński/Parolin), a trzecią Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/Jastrzębski).

Rywalizację w kategorii Senior Rok tym razem można określić teatrem jednego aktora. Franciszek Palmirski (A. Wielkopolski/JR Racing) w znakomitym stylu wygrał wszystkie 8 wyścigów i jako jedyny ze wszystkich uczestników toruńskich zawodów zgarnął komplet punktów za obie rundy. Po podsumowaniu pierwszego dnia na podium towarzyszyli Palmirskiemu: Marcin Zając (Wallrav/D&D Motorsport) i Jakub Jarosz (AMK Wrocławski/AMO Racing), natomiast w po 6. rundzie „na pudle” stanęli także: Michalina Sabaj (A. Wielkopolski/D&D Motorsport) i Dawid Marcinowski (A. Wielkopolski/Lenartowicz Motorsport). Michalina Sabaj utrzymała prowadzenie w punktacji sezonu.

Finałowa runda Rok Cup Poland 2021 odbędzie się w dniach 10-11 września w Bydgoszczy i wtedy też poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz zawodników nominowanych do udziału w Rok Cup Superfinal we włoskim Lonato.

Previous

Groszek walczy o trzecie miejsce!

Next

Groszek na podium w finale sezonu!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS