Już w najbliższą sobotę Robert Czarnecki – jeden z czołowych polskich zawodników w rallycrossie – wystartuje w Modlin Rally Show, w programie którego znalazły się odcinki specjalne zlokalizowane zarówno na Torze Modlin, jak i na terenie pobliskiej zabytkowej twierdzy.

Robert Czarnecki od 2011 roku startował w rallycrossie i szybko awansował do krajowej czołówki. Początkowo jeździł Peugeotem 106, później Citroenem Saxo w klasie SuperNationals, a następnie Mitsubishi Lancerem rywalizował w najmocniejszej kategorii SuperCars. W 2015 roku wystartował w jednej z rund Rallycrossowych Mistrzostw Europy, która była jednocześnie rundą mistrzostw świata. Czarnecki nie miał dotąd zbyt częstych kontaktów z rajdami, co jednak być może wkrótce się zmieni…

„W sezonie 2021 miałem przerwę w moich startach w rallycrossie, ale pod koniec tego sezonu zdecydowałem się na start w Modlin Rally Show. Jest to bardzo fajna impreza, na której spotkają się zawodnicy z różnych dyscyplin sportu samochodowego. Patrząc na listę zgłoszeń, druga edycja MRS przyciągnie wielu szybkich kierowców, dla których przygotowano bardzo ciekawe odcinki specjalne, w tym wyjątkowy odcinek wieczorny, który dla wielu będzie wielką niespodzianką. Jako instruktor doskonalenia techniki jazdy Tor Modlin znam bardzo dobrze. Teraz zobaczymy, jak sobie poradzę z trasą ułożoną przez samego Leszka Kuzaja. Będzie tu bardzo dużo ciekawych elementów z technicznymi partiami, widowiskowymi hopami i wszystkimi rodzajami nawierzchni. Ciekawie zapowiada się także odcinek na terenie Twierdzy Modlin. Będzie więc super zabawa” – tłumaczy Czarnecki.

Na zawody w Modlinie kierowca z Warszawy wynajął topowo przygotowane auto tegorocznego mistrza Polski w klasie Open 2WD, Krzysztofa Bubika, który w swojej stajni ma także samochody kategorii Rally 4 i Proto. Czarnecki wybrał BMW M3 E46 Compact z 3,2-litrowym silnikiem o mocy 360 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Auto wyposażone jest w sekwencyjną skrzynię biegów z krótszymi przełożeniami, szperę i profesjonalne zawieszenie firmy Rieger. Do 100 km/h przyspiesza w 4,9 sekundy. 

„Jestem już po testach na odcinkach asfaltowych, zaliczyłem również trening zręcznościowy z elementami driftu. Zresztą na wieczorny odcinek mam przygotowane specjalne opony do driftu. Na razie jestem pod wrażeniem samochodu, który prowadzi się bardzo precyzyjnie i robi megawrażenie, także za sprawą charakterystycznego dźwięku sportowego wydechu. Na prawym fotelu zasiądzie Mateusz Martynek, na co dzień pilot Krzysztofa Bubika, a moim celem jest wygrać klasę RWD, czyli aut z napędem na tylną oś, powalczenie o jak najwyższe miejsce w generalce oraz zrobienie supershow dla kibiców i własnej przyjemności!”

„Przy tej okazji dziękuję za wsparcie partnerom: komputerydogier.olx.pl, Silvak, overdrive.com.pl, Czarnecki Racing School, urazszyjny.pl, stacja88.pl oraz Nowatermia” – powiedział Robert Czarnecki.

Zapowiada się bardzo ciekawa impreza, którą kibice będą mogli śledzić na dwóch położonych blisko siebie obiektach. Zapraszamy zatem do Modlina i życzymy wspaniałych rajdowych emocji!

Previous

Tak wyglądało tegoroczne Grand Prix Polski w Kartingu Halowym! 

Next

Marczyk i Gospodarczyk w imponującym stylu wygrywają Tor Modlin Rally Show

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS