We włoskim Lonato zakończyła się właśnie 21. edycja Rok Cup Superfinal, największej światowej imprezy dla kierowców serii Rok Cup. W imprezie zadebiutował Leon Lenartowicz. Występ krakowskiego kierowcy można uznać za udany. 

W Rok Cup Superfinal występują kierowcy z całego świata. W tegorocznym finale światowym wystartowało 411 zawodników z ponad 50 krajów świata. Polskę reprezentowało 53 kierowców. Leon Lenartowicz po raz pierwszy wystartował w tej imprezie. W kategorii Junior Rok wystartowąło 104 zawodników.

W czasówce Leon Lenartowicz zajął 67. pozycję. W pierwszym biegu kwalifikacyjnym zanotował skok w stawce o 12. Pozycji i ukończył go na 11. miejscu. W drugim zają 15. miejsce (+8 pozycji). Wbiegu 3cim i 4ym miał  kolizje kończąc biegi na odległych 32. Miejscach. W ostatnim i decydującym biegu kwalifikacyjnym pojechał bez incydentów, plasując się na 12. pozycji (+11 miejsc).

– Miałem naprawdę dużo frajdy ze ścigania w tegorocznym finale światowym – powiedział po zawodach Leon Lenartowicz. – Każdy bieg wyścigowy obfitował w dużą ilość wyprzedzań, sporo walki i nawet te pechowe wyścigi z kolizjami były udane do momentów kolizji. 

Krakowianin wystartował w Finale B imprezy, w którym startując z 19. pozycji w wyścigu awansował na 15. miejsce. Ostatecznie uplasował się na 51. pozycji w gronie 104 kierowców z całego świata w Rok Cup Superfinal.

Previous

Wielki finał Ferrari Challenge. Szymon Ładniak walczy o podium.

Next

Leonardo Górski odebrał puchar za zwycięstwo w WSK Open Series

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS