W ostatni weekend Leonardo Górski odebrał puchar WSK Open Series za zwycięstwo w sezonie 2023 w klasie Mini Gr3 U10. To jedno z najważniejszych osiągnięć młodego kierowcy tego sezonu, obok tytułu Mistrza Włoch 2023. Leo po brawurowym sezonie w WSK, w którym startował w barwach BabyRace Team zmienił zespół przyjmując ofertę od renomowanego zespołu Tony Kart Racing Team. Zespół jest partnerem Ferrari Academy, co dodatkowo stwarza możliwość rozwoju i dalszej kariery dla najbardziej utalentowanych kierowców. Kierowcami zespołu byli tak znani zawodnicy jak Michael Schumacher, Sebastian Vettel czy Jarno Trulli.

Pierwsze wyścigi w klasie Mini Gr3, w nowych barwach Leo ma już za sobą. Ta część sezonu, traktowana jest jako czas na wdrożenie się, poznanie nowego wózka, jego geometrii, specyfiki pracy zespołu i wielu innych aspektów, charakterystycznych dla każdej ekipy.  Pomimo ogromnej konkurencji i wielkich nazwisk, polski zawodnik wyróżnia się na tle konkurencji, o czym osiągane wyniki mówią same za siebie. Sami inżynierowie zespołu przyznają, że Leo ponadprzeciętnie „czuje” karta, jest zmotywowany i nieprzeciętnie szybki. Swoją prędkość udowadnia szczególnie w trudnych warunkach, a w czasie deszczu nie daje szans rywalom. 

Kiedy większość dyscyplin sportu motorowego przygotowuje się do zakończenia sezonu, kartingowa rywalizacja nadal trwa, przed polskim reprezentantem jeszcze dwa wyścigu WSK Final Cup – 19 listopada w Lonato i tydzień później na Franciacorta. 

A już w grudniu dla wszystkich fanów motorsportu i kartingu szykujemy małą niespodziankę w Warszawie…

Previous

Światowy Finał Rok Cup udany dla Leona 

Next

GRAND PRIX POLSKI W KARTINGU HALOWYM 2023 na torze Kormoran w olsztynie

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS