Rywalizacja w ramach piątych rund lig kartingowych E1GOKART dobiegła końca. Kto tym razem zwyciężał na torach w Gdańsku, Poznaniu, Chorzowie i w Kielcach? Sprawdźcie sami!

Pomorska, Poznańska, Śląska i Kielecka Liga Kartingowa oferują emocje i rywalizację na najwyższym poziomie. Gromadzą one zarówno doświadczonych zawodników, jak i tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w kartingu. W obecnych sezonach do rywalizacji w zawodach na torach E1GOKART przystąpiło aż 466 kierowców.

W najnowszej odsłonie Pomorskiej Ligi Kartingowej udział wzięło już ponad 100 kierowców. Etap kwalifikacji wygrał Karol Kwidziński z przewagą zaledwie 0,091 s. na sumie dwóch czasów nad drugim Wiktorem Wotą. Natomiast w decydującym wyścigu finałowym najlepszy okazał się Franek Dobke, który w trakcie wyścigu awansował o trzy pozycje. Na drugim stopniu podium stanął Mateusz Madajewski, a brązowy medal przypadł Wiktorowie Wocie. W klasyfikacji generalnej na czele z 8-punktową przewagą znajduje się Ziemowit Werra. W kategorii Masters niepokonany pozostaje Tomek Rompczyk, który zgromadził maksymalną liczbę punktów do tej pory.

16.Mieszko Sędziński-2

Klasyfikacja Generalna oraz Klasyfikacja Masters – Pomorska Liga Kartingowa – Sezon II

Poznańska Liga Kartingowa w swoim dwunastym sezonie przyciągnęła 142 zawodników, którzy walczyli o zwycięstwo na torze. Piąta runda odbyła się na zewnętrznej konfiguracji toru. W kwalifikacjach tego dnia najszybszym kierowcą był Wiktor Wota, który wyprzedził Jakuba Szablewskiego o zaledwie 0,1 s. na sumie dwóch najlepszych czasów. Wyścig finałowy wygrał Dawid Chart, który w trakcie wyścigu awansował o 6 pozycji prezentując najlepsze tempo w wyścigu. Drugie miejsce w wyścigu zajął Wiktor Wota, a trzecie Maciej Koziara. W klasyfikacji generalnej nadal pewnie prowadzi Maciej Szubczyński, dla którego był to pierwszy wyścig w dwunastym sezonie ukończony poza podium. W klasyfikacji Masters prowadzi Maciej Koziara.

14.Maciej Szubczyński-8

Klasyfikacja Generalna oraz Klasyfikacja Masters – Poznańska Liga Kartingowa – Sezon VII

Śląska Liga Kartingowa w siódmym sezonie zgromadziła już 152 zawodników. W piątej rundzie na torze E1GOKART Chorzów w czasie kwalifikacji, na wynik których składa się suma dwóch z trzech najlepszych czasów najszybszym kierowcą został Marcin Gajowczyk. Drugie miejsce ze stratą zaledwie 0,03 s. na sumie czasów zajął Wiktor Wota. Świetny wyścig finałowy zaliczył Daniel Gajowczyk, który w trakcie wyścigu awansował o trzy lokaty i został zwycięzcą rundy 5. Bardzo dobra dyspozycja pozwoliła umocnić się Danielowi na pozycji lidera klasyfikacji generalnej. W klasyfikacji Masters prowadzi Marcin Leszczyński, który ma na swoim koncie komplet punktów.

14.Mateusz Stolecki-6

Klasyfikacja Generalna oraz Klasyfikacja Masters – Śląska Liga Kartingowa – Sezon VII

Kielecka Liga Kartingowa w swoim osiemnastym sezonie jest ostatnią odsłoną ligi przed otwarciem nowego toru E1GOKART w Kielcach. W czasie piątej rundy kwalifikacje wygrał Miłosz Łachwa z przewagą zaledwie 0,008 s. na sumie dwóch czasów nad drugim Oskarem Wiejasem-Ziętkiem. Zwycięzcą wyścigu finałowego został Wiktor Wota, który w trakcie wyścigu awansował o 3 lokaty. Na ten moment liderem klasyfikacji generalnej jest Miłosz Łachwa, który zajął drugie miejsce w wyścigu. Podium uzupełnił Oskar Wiejas-Ziętek.

Warto dodać, że Wiktor wraz z Aleksem Mroczko wystartowali we wszystkich czterech ligach kartingowych w ciągu jednego tygodnia, a dodatkowo w każdym z wyścigów Wota znalazł się w pierwszej czwórce (kolejno P3, P2, P4 i P1)!