Nadszedł wyczekiwany moment dla Szymona Ładniaka. Polski kierowca rozpoczyna sezon 2022 w serii ADAC TCR Germany. W najbliższy weekend 19-latek wystartuje w dwóch wyścigach na torze w Oschersleben.

Motorsport Arena Oschersleben będzie gospodarzem pierwszych wyścigów ADAC TCR Germany w 2022 roku. W stawce kierowców znajdzie się Szymon Ładniak, dla którego będzie to trzeci sezon startów w prestiżowej serii.

– Moim celem jest zdobycie tytułu – deklaruje Polak. Pomóc w tym ma angaż w fabrycznym zespole Liqui Moly Team Engstler. – Nie mogę się doczekać współpracy z tak świetnie zorganizowaną ekipą i doświadczonymi kolegami. W trakcie przedsezonowych testów wykonaliśmy bardzo konstruktywną pracę – dodaje.

Ładniak poprzednie zmagania zakończył na 13. miejscu w klasyfikacji generalnej, jednak w ostatnich tygodniach odniósł dwa zwycięstwa w klasyfikacji juniorów na słynnym torze Nurburgring. Podczas pierwszego piątkowego treningu Polak zajął 5. miejsce. Najlepszy był jego partner z zespołu – Martin Andersen. W najbliższy weekend odbędą się dwa wyścigi – w sobotę (początek o 14:40) oraz niedzielę (start o 16:05). Poprzedzą je poranne kwalifikacje.

Seria TCR – Touring Car Racing – to zmagania aut turystycznych. Zawody w Niemczech to prawdopodobnie najsilniejsza seria na świecie, w której kierowcy rywalizują w pojazdach zbliżonych do swoich seryjnych odpowiedników.

Transmisje z wyścigów będzie można śledzić na stronach sport.de oraz adac.de/motorsport.

Sponsorami Szymona Ładniaka są Bogdanka S.A. oraz Lubelskie – Smakuj Życie.

Previous

Projekt pod tytułem spełnienie marzeń. Marczyk i Gospodarczyk debiutują w WRC

Next

Punkty na początek – Marczyk i Gospodarczyk udanie debiutują w WRC

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS