Wielkie święto kartingu w Polsce zgromadziło prawie 200 zawodników oraz sporą grupę widzów i kibiców. W dniach 9-11 czerwca 2017 roku odbyła się pierwsza odsłona najważniejszych zawodów w naszym kraju sezonu 2017. Na torze w Słomczynie rywalizowali więc zawodnicy o elitarne tytuły w najmocniejszej obsadzie z dwóch kartingowych serii.
W zawodach zobaczyliśmy również naszych młodych kierowców kartingowych – członków tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Marcel Kuc, Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Franciszek Liszka, Adam Micał, Maciej Gładysz, Natalia Gładysz, Franciszek Belusiak, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Ale podsumowując generalnie cały weekend bardzo udany, wiele walki na torze oraz kolejne ważne doświadczenia i nauka zebrane.
Tegoroczne mistrzostwa zostaną rozegrane w oparciu o dwie serie, w których zawodnicy rywalizować będą sumie w 8 wyścigach o punkty. Najpierw zawodnicy spotkali się w Słomczynie, a drugą mistrzowską serię rozegrają w Poznaniu końcem lipca. Zwycięzcą zostanie kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu wyścigowych weekendach.

W kategorii Micro Max Maciej Gładysz po pięknej jeździe wygrywa cale zawody, natomiast Natalia Gładysz uplasowała się tuż za „pudłem”- na 4 miejscu.

Podczas kwalifikacji Maciej uzyskuje bardzo dobry 3 czas, a Natalia uzyskuje 6 czas. W biegach kwalifikacyjnych Maciej Gładysz zajmuje kolejno 2 i 3 pozycję, a Natalia Gładysz zajmuje dwukrotnie 5 pozycję. Natomiast w przedfinale Maciej zajmuje 2 pozycję, a Natalia zajmuje 5 pozycję. Z kolei w finale Maciej Gładysz po pasjonującym starcie i jeździe zajmuje bardzo dobrą 1 pozycję, a Natalia Gładysz po równie udanym pojedynkom na torze zajmuje 4 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Maciej lideruje stawce, powiększając przewagę, a Natalia zajmuje bardzo dobre 4 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje bardzo dobry 5 czas, Krzysztof Gardziel uzyskuje 11 czas, a Gabriel Łukasiewicz uzyskuje 15 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 10 i 13 pozycję, Krzysztof zajmuje 9 i 10 pozycję, a Kajetan zajmuje 11 i 14 pozycję. Natomiast w przedfinale Krzysztof po kontakcie z przeciwnikiem i defekcie sprzętu nie kończy wyścigu, Gabriel zajmuje 9 pozycję, a Kajetan zajmuje 11 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje bardzo dobrą 5 pozycję, Krzysztof po starcie z ostatniego miejsca i serii pięknych wyprzedzeń zajmuje ostatecznie 15 pozycję, a Kajetan po ostrej walce ostatecznie zajmuje 22 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 9 miejsce, a Kajetan Gawron zajmuje 13 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka po błędzie taktycznym zajmuje 10 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno w pierwszym na 6 pozycji, a drugiego po incydencie nie kończy. Natomiast w przedfinale Franciszek startuje dopiero z siódmej linii, ale po udanych wyprzedzeniach ostatecznie zajmuje 8 pozycję, a w finale po ostrej walce i kilku incydentach na torze traci dobrą pozycję i ostatecznie przejeżdża na 15 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 5 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Marcel Kuc uzyskuje bardzo dobry 1 czas, a Adam Micał uzyskuje również bardzo dobry 8 czas. W biegach kwalifikacyjnych Marcel po pięknej jeździe zajmuje 1 i 3 pozycję, a Adam po ostrej walce zajmuje 10 i 7 pozycję. Natomiast w przedfinale Marcel i Adam udanie walczą na torze i ostatecznie przyjeżdżają na 2 i 6 pozycji, a w finale po pięknej serii wyprzedzeń na przemian z przeciwnikami ostatecznie zajmują kolejno Marcel 5 i Adam 6 pozycję. Natomiast w klasyfikacji zespołowej zajmują bardzo dobrą 2 pozycję.
Z kolei Franciszek Belusiak do pełnej rywalizacji dołączy już za rok, a obecnie w kategorii Micro Max Pokazy ponownie radził sobie rewelacyjnie, jeździł bardzo dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Spore emocje zapowiadają się na II serii KMP, które zaplanowano na 21-23 lipca 2017 roku na torze w Poznaniu.
Informacja prasowa oraz zdjęcia:
TTSK K-TEAM Tarnów
Previous

Pechowa Astruria!

Next

DRUGA RUNDA TCR GERMANY

Zobacz także