Mateusz Kaprzyk razem z partnerami z zespołu Inter Europol Competition zajął ósme miejsce podczas wyścigu ELMS na torze w Spa-Francorchamps. Polak uzyskał najlepszy czas okrążenia w całej stawce.

Mateusz Kaprzyk może być usatysfakcjonowany swoim występem podczas piątej rundy tegorocznego sezonu European Le Mans Series. Podczas czterogodzinnego wyścigu na torze Spa-Francorchamps zanotował najszybsze okrążenie w klasie LMP3.

Krótko po starcie kierowca ORLEN Team przebił się z trzynastej pozycji na pierwsze miejsce. Jechał równo i stopniowo powiększał przewagę. Może pochwalić się zdecydowanie najlepszym tempem w swojej załodze. Kiedy dochodziło do zmiany kierowców, załoga Kaprzyka miała 20 sekund przewagi nad kolejnym zespołem w stawce.

– Startowałem z prostym zadaniem – przebić się jak najwyżej. Miałem bardzo dobre tempo, co potwierdza najszybsze okrążenie w stawce. Niestety, to wystarczyło tylko do zajęcia ósmego miejsca – mówi Mateusz Kaprzyk.

#14 INTER EUROPOL COMPETITION (POL) – LIGIER JS P320/NISSAN (LMP3) – NOAM ABRAMCZYK (FRA) MATEUSZ KASPRZYK (POL) JAMES DAYSON (CAN) DURING THE 4 HOURS OF SPA-FRANCORCHAMPS, FIFTH ROUND OF THE 2022 EUROPEAN LE MANS SERIES AT CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS, FRANCORCHAMPS (BEL) – 21-23/09/2022

Partnerzy Polaka z zespołu Inter Europol Competition nie mieli tak dobrego dnia. Łączny czas pozwolił na zajęcie ósmego miejsca.

Przed kierowcą ORLEN Team jeszcze jeden wyścig w sezonie 2022. Finał tegorocznych zmagań odbędzie się w Portimao. Start w Portugalii 16 października.

Previous

Mateusz Kaprzyk wraca na tor. Powalczy na legendarnym obiekcie

Next

Szymon Ładniak czuje niedosyt po startach na Sachsenringu

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS