W wielkanocny weekend 15-18 kwietnia rusza rywalizacja w Alpine Elf Europa Cup. Na starcie nie zabraknie Gosi Rdest, dla której będzie to trzeci pełny sezon w tym cyklu.

Wyścigi w Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny na Circuit Paul Armanac w Nogaro to już tradycja. Od 1968 roku właśnie w taki sposób spędzają ten świąteczny czas francuscy fani motorsportu. Z budową obiektu, który oryginalnie miał niecałe dwa kilometry długości wiąże się miejska legenda. Burmistrz Nogaro miał być przeciwko planom lokalnego automobilklubu stworzenia jednego z pierwszych w kraju permanentnego toru wyścigowego. Założyciel tego automobilklubu, Robert Castagnon, miał czekać do momentu, kiedy burmistrz wyjedzie z miasta na weekend by zacząć budowę toru w Nogaro licząc, że postawiony przed faktem dokonanym burmistrz zmieni swoją opinię.

Gosia Rdest – Alpine Europa Cup (zdjęcia archiwalne)

Oryginalna konfiguracja Circuit Paul Armanac w dużej mierze wciąż jest obecna. Główna nitka toru w południowo-zachodniej Francji ma obecnie nieco ponad 3.5 kilometra długości i gości obecnie przede wszystkim krajowe serie wyścigowe. Podobnie, jak w latach ubiegłych, jedną z nich będzie Alpine Elf Europa Cup. Swój trzeci sezon za kierownicą Alpine A110 Cup rozpocznie Gosia Rdest. Najszybsza Polka w wyścigach samochodowych w poprzednich latach zajmowała dwukrotnie ósme miejsce w klasyfikacji generalnej. Celem na kampanię 2022 jest przede wszystkim dalszy postęp i regularna walka w czołówce.

Gosia: „Ubiegły sezon był niezwykle mocny pod względem poziomu moich rywali. To też udowadnia, że Alpine Elf Europa Cup to świetne miejsce do rozwoju. Niezmiernie się cieszę, że dzięki moich dotychczasowych oraz nowych partnerów jak Alpine Katowice, Elf czy Bahco będę mogła dalej tutaj startować. W zeszłym roku staliśmy na podium, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Większość torów znam bardzo dobrze z poprzednich lat. Nie miałam jeszcze przyjemności jechać po nowej nitce w Zandvoort, a na Monzy nie startowałam ani razu, więc z całą pewnością będzie to wyjątkowe przeżycie. Na razie skupiam się na Nogaro, torze, który bardzo mi podpasował w 2020 i 2021 roku. Sama atmosfera tego weekendu jest niesamowita, organizatorzy bardzo dbają o to, by duch WIelkanocy był obecny. Trzymajcie kciuki!”

Kierowcy Alpine Elf Europa Cup po raz pierwszy wyjadą na tor w Wielką Sobotę, 16 kwietnia. Pierwszy wyścig w Wielkanoc o 13:35, drugi w Poniedziałek Wielkanocny o 15:30.

Harmonogram:

Sobota, 16 kwietnia

9:35 – pierwszy trening

13:30 – drugi trening

17:35 – kwalifikacje (pierwszy wyścig)

Niedziela, 17 kwietnia

13:35 – pierwszy wyścig

Poniedziałek, 18 kwietnia

10:10 – kwalifikacje (drugi wyścig)

15:30 – drugi wyścig

Previous

Drugie spotkanie PÓŁNOCNEJ Ligi Kartingowej za nami

Next

Kaprzyk zaczyna nowy sezon European Le Mans Series od 9. miejsca

Zobacz także