Sobota, 9 kwietnia na Torze Półwysep, stanęła pod znakiem ścigania związanego z Północną Ligą Kartingową. Na starcie drugiego kwietniowego spotkania PLK stanęło aż 22 zawodników, a emocji jak zawsze nie brakowało.

Pierwszym kierunkiem, w którym pojechaliśmy tego dnia był „rewers”. Startującemu z drugiej pozycji Wiktorowi Wota, udało się szybko zyskać prowadzenie, którego nie oddał do końca i spokojnie dowiózł zwycięstwo do mety, zasiadając jednocześnie na fotelu lidera PLK. 2,5 sekundy za Wiktorem na metę dojechał Mateusz Madajewski, któremu po piętach deptał Szymon Dołżycki. Szymonowi jednak nie udało się wyprzedzić Mateusza i zakończył zmagania na miejscu trzecim. Największa batalia stoczyła się o miejsce czwarte, gdzie na przedostatnim okrążeniu Michał Kłos wyprzedził Tomasza Rompczyk! Dobrze zaplanowane i błyskawicznie wykonane Pit-Stopy były nieodzowną częścią sukcesu Michała. 6 miejsce zajął Piotr Zych, 7 Bartosz Madajewski, a stawkę zamknął lucky loser z finału B – Filip Jędryszka.

W „normalu” ponownie najszybszy okazał się Wiktor Wota. Drugi wyścig zakończył Szymon Dołżycki, a trzeci Radosław Wota. Pierwsza trójka od początku „tasowała” się miejscami, a o zwycięstwie zadecydował szybciej zrobiony drugi pit-stop Wiktora od Szymona. Szymon dojechał na metę 0,6 sekundy za Wiktorem. Trzeci Radek [Wota] stracił do lidera niespełna 3 sekundy, a na końcowych okrążeniach gonił go Mateusz Madajewski, który na metę dojechał 0,4 sekundy później. Piąte miejsce zajął Tomasz Rompczyk, szósty ukończył sobotnie zmagania Bartosz Madajewski, za jego plecami na mecie zameldował się Walendzik Maciej, a na ósmej pozycji dojechał Piotr Zych.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za świetnie spędzone sobotnie popołudnie i zapraszamy ponownie już 16.04. Dziękujemy również sponsorom i zapraszamy do wspierania PARTNERÓW Północnej Ligi Kartingowej! – JESTEŚCIE WIELCY!