Śląska Liga Kartingowa na torze E1GOKART Chorzów w każdym sezonie przyciąga wielu uczestników. Zawody są o tyle atrakcyjne, że świetna zabawa i rywalizacja czeka na każdego uczestnika, niezależnie od poziomu zaawansowania. Zawody poprzedzone są dwugodzinnymi treningami zamkniętymi, które prowadzone są wyłącznie dla zawodników startujących w danej rundzie, a ok. godziny 19:00 zamykana jest lista startowa, co oznacza przejście do przywitania, krótkiego briefingu dla zawodników oraz rozpoczęcie kwalifikacji. 

Na pierwszej rundzie IV sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej stawiło się 76 uczestników.

Dobrze przygotowana flota nowych gokartów pozwala na przeprowadzenie zawodów w tak licznej grupie w sprawnym tempie, bez podziału na zbyt dużą ilość grup. Czasówka na torze w Chorzowie składa się z trzech sesji, w których każdy zawodnik wykonuje 4 okrążenia pomiarowe. Na wynik końcowy składają się 2 najlepsze okrążenia z 3 sesji – dzięki temu każdy zawodnik miał odliczoną jedną, najgorszą sesję kwalifikacyjną.

Kwalifikacje wygrał Krystian Kopacki, który na sumie czasów wyprzedził drugiego, Mateusza Matysa, o zaledwie 0,2 s. Warto również dodać, że TOP10 kwalifikacji to różnica pomiędzy zawodnikami mniejsza niż 1 s., co było zapewnieniem zaciętej walki na torze w trakcie wyścigów. 

Zarówno kwalifikacje jak i wyścigi podzielone zostały na 5 grup. Grupy finałowe układane są według czasów uzyskanych w trakcie kwalifikacji, co umożliwia każdemu uczestnikowi ściganie się w grupach o podobnych umiejętnościach. Takie rozwiązanie zapewnia świetny poziom zabawy i rywalizacji każdemu z uczestników rywalizujących w ramach Śląskiej Ligi Kartingowej. Warto także dodać, że wygrana w finałach E, D, C i B dawała awans do wyższego finału i jako „lucky-loser” wygrany startuje z końca stawki w wyższym finale. 

Po kwalifikacjach organizatorzy podzielili uczestników na grupy finałowe oraz przystąpili do przeprowadzenia losowania gokartów do poszczególnych grup finałowych.

Walka w każdym z finałów Śląskiej Ligi Kartingowej była zacięta.

W finale E na podium stanęli kolejno: Paweł Jakubowski, Zuzanna Grucela oraz Artur Podhorski.

W finale D mogliśmy zaobserwować kilka pojedynków i ciekawą walkę na torze. Zwycięstwo w wyścigu przypadło Mateuszowi Palce, a tuż za jego plecami, ze stratą poniżej 2 sekund wyścig ukończył Michał Koziński. Trzecie miejsce w finale D zajął Paweł Menkiel, który wykręcił także najlepsze okrążenie wyścigu i zaliczył dwa skuteczne wyprzedzania. 

Finał C to wyczyn Michała Cetnarskiego, który w wyścigu awansował aż o 9 pozycji, ostatecznie kończąc rywalizację na mocnym 6 miejscu. Tuż za nim wyścig ukończył Filip Wójcik, który również zaprezentował niezłe tempo, awansując w wyścigu o 6 pozycji. Wygrana przypadła Kacprowi Malborskiemu, który startował z pierwszej pozycji. Na drugim i trzecim stopniu podium uplasowali się Miłosz Lachwa i Michał Hankus, którzy w wyścigu zaliczyli awans o trzy pozycje. Miłosz Lachwa wykręcił również najlepszy czas wyścigu.

W Finale B, „lucky-loser” – Kacper Malborski pokazał, że nie przez przypadek wygrał poprzedni wyścig, ponieważ w finale B zaliczył awans o aż 8 pozycji i ostatecznie ukończył finał B na miejscu ósmym. Jadący z pole position Marcin Leszczyński musiał tym razem ustąpić szybszym rywalom i ostatecznie ukończył wyścig na 4 miejscu. Świetną dyspozycją popisał się Michał Tukaj, który pewnie awansował do Finału A. Drugie miejsce w wyścigu zajął Łukasz Kowal, a trzecie przypadło Mateuszowi Watole, który wykręcił najszybsze okrążenie i w wyścigu awansował aż o 5 pozycji. 

Finał A pełen był zaciętej walki zarówno „koło w koło” jak i strategicznej taktyki, która dotyczyła procedury pit-stop. W finale A obowiązkowe jest wykonanie dwóch pit-stopów, co daje dodatkowe możliwości zawodnikom oraz jeszcze bardziej podkręca emocje zawodników jak i kibiców śledzących rywalizację na torze. Świetnym tempem wyścigowym oraz taktyką popisał się Daniel Gajowczyk, który najwcześniej z całej stawki wykonał dwa obowiązkowe pit-stopy. Świetne tempo pozwoliło mu na wyprzedzenie walczących ze sobą: Krystiana Kopackiego i Mateusza Matysa, co ostatecznie dało Danielowi zwycięstwo w pierwszej rundzie Śląskiej Ligi Kartingowej. Rywalizacja w finale była bardzo zacięta, w trakcie wyścigu mogliśmy zaobserwować wiele ciekawych pojedynków i pokazu bardzo dobrego tempa każdego z zawodników. 

Wyniki Finału A:

MiejsceImię i NazwiskoAwans/strata
1Daniel Gajowczyk+2
2Krystian Kopacki -1
3Mateusz Matys-1
4Tomasz Walas+1
5Szczepan Pudlik-1
6Marcin Gajowczyk+1
7Bartosz Babicz+3
8Bartek Hetmańczyk-2
9Grzegorz Kapała0
10Jakub Kamiński-2
11Karol Bieg+2
12Antoni Smoliński0
13Przemysław Watoła+2
14Piotr Kwaśniowski-3
15Michał Tukaj+1
16Grzegorz Kaszubowski-2

Śląska Liga Kartingowa – Sezon IV to cykl wyścigów na torze E1GOKART w Chorzowie, który składa się z 5 rund. Jedna runda jest odliczana z klasyfikacji generalnej. Kolejna, druga runda ŚLK startuje już 9 listopada. 

Fanpage E1GOKART Chorzów: https://www.facebook.com/kartingchorzow
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/2FwPspZi2

Previous

Ruszył IX sezon Poznańskiej Ligi Kartingowej!

Next

Szubczyński wykorzystuje błąd Charta i wygrywa II Rundę Poznańskiej Ligi Kartingowej

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS