Poznańska Liga Kartingowa na torze E1GOKART Poznań w każdym sezonie przyciąga wielu zawodników.

Poznańska Liga Kartingowa to cykl zawodów, które przyciągają zarówno amatorów jak i bardziej doświadczonych zawodników. 25 października ruszył IX sezon zmagań na torze E1GOKART Poznań, który w swojej pierwszej rundzie przyciągnął aż 51 zawodników. 

Jesienna i deszczowa aura uniemożliwiła przeprowadzenie zawodów na pętli zewnętrznej, dlatego zawodnicy rywalizowali ze sobą jedynie na pętli halowej. 

Kwalifikacje poprzedzone przywitaniem zawodników oraz krótkim briefingiem rozpoczęły się według planu. Czasówka na torze w Poznaniu składa się z trzech sesji, w których każdy zawodnik miał do przejechania 4 okrążenia pomiarowe. Do wyniku końcowego brane były 2 najlepsze okrążenia z 3 sesji – dzięki temu każdy zawodnik miał odliczoną jedną, najgorszą sesję kwalifikacyjną.

Maciej Szubczyński wygrał etap kwalifikacji, co dało mu „Pole Position” do startu w najwyższej grupie finałowej. Warto również nadmienić, że różnice w poszczególnych grupach finałowych pomiędzy startującymi były niewielkie, co potwierdziło świetne przygotowanie sprzętu na torze oraz było zapewnieniem walki na torze w trakcie każdego z czterech wyścigów. 

Wyniki TOP10 kwalifikacji:

MiejsceImię i nazwisko
1.Maciej Szubczyński
2.Dawid Chart
3.Filip Nowak
4.Patryk Gacka
5.Maciej Brymora
6.Krzysztof Wawrzyniak
7.Mikołaj Zachciał
8.Sebastian Rosicki
9.Jarosław Bednarski
10.Kacper Marcinkowski

Po kwalifikacjach organizatorzy podzielili uczestników na grupy finałowe oraz przystąpili do przeprowadzenia losowania gokartów do poszczególnych grup finałowych. Warto również dodać, że wygrana w finałach D, C i B daje awans do wyższego finału i jako „lucky-loser” – wygrany startuje z końca stawki w wyższym finale.

Wyścigi na torze w Poznaniu zawsze dostarczają ogromną dawkę emocji i adrenaliny.

Co działo się w wyścigach?

Finał D to wygrana Bartosza Wozniaka, a podium uzupełnili Marcin Filipczak i Kuba Wojtus. W trakcie wyścigu kilku uczestników popełniło błędy w trakcie wykonywania obowiązkowego manewru pit-stop, które spowodowały nadanie kar czasowych doliczanych do końcowego wyniku wyścigu.

W Finale C na podium stanęli kolejno: Grzegorz Suchecki, Marcin Rafalik i Bartek Skrzypczak. Warto zanotować również awans o aż 9 pozycji Michała Dudziaka, który ostatecznie dojechał na metę na 5 miejscu oraz awans o 6 pozycji Bartosza Woźniaka pomimo 5 sekundowej kary za niezatrzymanie się w strefie między pachołkami w trakcie wykonywania obowiązkowego manewru pit-stop.

Finał B to pokaz umiejętności doświadczonego zawodnika Poznańskiej Ligi Kartingowej – Michała Kaczmarka, który w wyścigu wykręcił najszybsze okrążenie sesji oraz zanotował awans o dwie pozycje. Na podium stanęli także Maciej Koziara oraz Szymon Kawski.

W Finale A po świetnym tempie kwalifikacyjnym Maciej Szubczyński musiał ustąpić miejsce i zanotował spadek o 3 pozycje na mecie wyścigu. Dawid Chart oraz Filip Nowak wyprzedzając go zajęli pozycje 1 oraz 2, a Maciej Brymora awansował o dwie pozycje i uzupełnił 3 miejsce na podium. Kacper Marcinkowski oraz Michał Kaczmarek także pokazali, że nie mają zamiaru odpuszczać w walce o najwyższe lokaty i zanotowali awans o 4 pozycje w wyścigu finałowym, ostatecznie dojeżdżając na kolejno 6 oraz 11 miejscu. Dawid Chart potwierdził po raz kolejny swoją świetną dyspozycję na torze w Poznaniu i kolejny raz zdominował wyścig nie zostawiając szans pozostałym rywalom.

TOP10 Rundy 1 Poznańskiej Ligi Kartingowej – Sezon IX

MiejsceImię i Nazwisko
1. Dawid Chart
2.Filip Nowak
3.Maciej Brymora
4. Maciej Szubczyński
5.Patryk Gacka
6.Kacper Marcinkowski
7.Krzysztof Wawrzyniak
8.Sebastian Rosicki
9.Jarosław Bednarski
10.Mikołaj Zachciał

Poznańska Liga Kartingowa – Sezon IX to cykl wyścigów na torze E1GOKART w Poznaniu, który składa się z 5 rund. Jedna runda jest odliczana z klasyfikacji generalnej. Kolejna, druga runda PLK startuje już 8 listopada. 

Fanpage E1GOKART Poznań: https://www.facebook.com/kartingpoznan
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/432460522309527

Previous

Polacy w czołówce światowego finału Roka

Next

Zacięta walka na starcie IV sezonu Śląskiej Ligi Kartingowej

Zobacz także