To już trzecia runda ligowych zmagań na torach E1GOKART Kielce, Poznań oraz Chorzów. Średnia frekwencja w trakcie trzech ligowych spotkań na torze (dzień po dniu) w aktualnych sezonach to aż 175 zawodników!

Śmiało możemy powiedzieć, że sieć E1GOKART wyznacza standardy przygotowania, organizacji oraz atmosfery panującej na ligach kartingowych. Każda z lig E1GOKART uczestniczy również w ogólnoświatowym rankingu Sodi World Series (SWS). Dzięki temu kierowcy ścigając się na torach uczestniczących w tym rankingu rywalizują z ponad 100 000 zawodnikami z całego świata! 

Kielecka Liga Kartingowa – Runda III

Do rywalizacji w czasie 3 Rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej przystąpiło 28 uczestników. Wyścigi zostały podzielone na 4 grupy finałowe, w których wyniki prezentowały się następująco:

Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Maciej Pietryka
2.+2Dariusz Salwa
3.-2Adam Korbel
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Kacper Nawara
2.-1Michał Ramiączek
3.-1Aleksander Salwa
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Kajetan Balcerowski
2.+3Nina Rauner 
3.-1Piotr Wsuł

W tym sezonie jak na razie to Mateusz Matys dominuje cały sezon ligowy – w 3 rundzie po raz kolejny zdominował kwalifikacje oraz wyścig finałowy. Tuż za jego plecami jest jednak wielu kierowców, którzy czekają na błędy lidera i bez wahania w kolejnych rundach podejmą się walki o najwyższą lokatę.

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Mateusz Matys
2.0Oskar Wiejas-Ziętek
3.0Grzegorz Kapała
4.0Grzegorz Waszkowski
5.+1Bartosz Babicz
6.+1Pola Dolatowska
7.+1Kajetan Balcerowski
8.-3Miłosz Lachwa

Poznańska Liga Kartingowa – Runda III

Sezon X Poznańskiej Ligi Kartingowej przyciąga średnio 60 uczestników w czasie jednej rundy! Ze względu na warunki pogodowe zawodnicy rywalizowali na pętli wewnętrznej, jednak nie przeszkodziło im to w zaciętej walce o najwyższe lokaty. Kierowcy najpierw rywalizowali na etapie kwalifikacji, które składały się z 3 sesji po 4 okrążenia pomiarowe. Wynikiem końcowym czasówki jest suma dwóch z trzech najlepszych czasów, a jeden najgorszy wynik jest odrzucany. 

Kwalifikacje z przewagą zaledwie 0,021 s. (na sumie dwóch czasów) wygrał Maciej Szubczyński, a tuż za nim uplasowali się Wiktor Wota i Dawid Chart. 

Następnie uczestnicy przeszli do wyścigów, które składały się z:

  • 20 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach D-B
  • 28 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Michał Dudziak
2.0Wiktor Szkarapata
3.+5Patryk Słomka
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Marcin Rafalik
2.+6Damian Chmielewski
3.-1Mariusz Wierzbicki
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Krzysztof Gnabasik
2.+3Arek Antoniak
3.+6Szymon Kawski

Finał A to zwycięstwo Wiktora Woty. Startujący z pierwszej pozycji Maciej Szubczyński w trakcie wyścigu stracił aż trzy pozycje i spadł na czwarte miejsce. Świetne tempo zaprezentowali Maciej Brymora i Filip Nowak, którzy awansowali kolejno na drugie i trzecie miejsce. W wyniku braku zaliczenia dwóch poprawnych procedur pit-stop dyskwalifikację z wyścigu otrzymał Dawid Chart. W trakcie rywalizacji mogliśmy obserwować bardzo zaciętą walkę o trzecie miejsce – tuż za plecami Filipa Nowaka na mecie ze stratą ok. sekundy dojechał Maciej Szubczyński, a za nim w ciągu jednej sekundy metę przecięli kolejno: Kacper Marcinkowski, Patryk Gacka i Sebastian Rosicki.

Wyniki Finału A:

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Wiktor Wota
2.+2Maciej Brymora
3.+3Filip Nowak
4.-3Maciej Szubczyński
5.0Kacper Marcinkowski
6.+2Patryk Gacka
7.0Sebastian Rosicki
8.+4Adrian Paradowski
9.+4Tomek Rompczyk
10.0Maciej Koziara
11.+3Krzysztof Gnabasik
12.-3Maciej Zwierzyński
13.-2Michał Kaczmarek
14.-11Dawid Chart

Zwycięstwo Wiktora Woty zapewniło mu także pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, jednak do końca X sezonu zostało jeszcze 5 rund, a dwa najgorsze wyniki są odrzucane, więc do samego końca jeszcze wiele może się wydarzyć.

Śląska Liga Kartingowa – Runda III 

W trzeciej rundzie Śląskiej Ligi Kartingowej do rywalizacji przystąpiło 83 uczestników. W każdej z rund V sezonu ŚLK startuje ponad 80 uczestników (I Runda – 81 os., II Runda – 86 os.). Świetne przygotowanie obiektu pokazuje, że w Polsce da się promować i popularyzować sport kartingowy. Wielu uczestników dołączyło do rywalizacji w poprzednich sezonach Śląskiej Ligi Kartingowej i na dobre wkręciło się w rywalizację w sportach motorowych. 

W trakcie 3 rundy zawodnicy rywalizowali najpierw na etapie kwalifikacji, które składały się z 3 sesji po 4 okrążenia pomiarowe. Wynikiem końcowym czasówki była suma dwóch z trzech najlepszych czasów, a jeden najgorszy wynik był odrzucany. 

Kwalifikacje z przewagą zaledwie 0,042 s. (na sumie dwóch czasów) wygrał Kuba Piechulski, tuż za nim drugie miejsce zajął Mateusz Matys, a wynik o 0,044 s. gorszy uzyskał Krystian Kopacki, który ukończył czasówkę na miejscu 3. Seria kwalifikacji na torze E1GOKART Chorzów udowadniła, że obsługa bardzo dobrze przygotowała gokarty do zawodów. Dla przykładu możemy podać, że miejsca 23 – 51 dzieliła zaledwie 1 s. na różnicy sumy 2 z 3 najlepszych czasów. 

Następnie uczestnicy przeszli do wyścigów, które składały się z:

  • 15 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach E-B
  • 24 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał E
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Paweł Menkiel
2.+2Adam Kogut
3.-1Jonasz Urbanek
Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Filip Sroga
2.0Piotr Wsuł
3.0Szymon Sobota
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Michał Tukaj
2.+1Dominik Miazga
3.-2Kacper Kamiński
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Nikodem Rzucidło
2.+1Marcin Mlostek
3.-2Marcin Zając

W trakcie Finału A na Śląskiej Lidze Kartingowej najlepsze tempo wyścigowe, które zapewniło zwycięstwo w wyścigu zaprezentował Krystian Kopacki. Startujący z pierwszego miejsca Kuba Piechulski, zmuszony został do obrony przed atakami goniących go zawodników, co spowodowało, że zabrakło mu tempa do innych rywali. Ostatecznie Kuba spadł na szóste miejsce. Drugie miejsce zajął Mateusz Matys, który bardzo dobrze zaplanował swoje obowiązkowe pit-stopy, mając przez większość czasu czyste okrążenia. Podium uzupełnił Marcin Gajowczyk, który awansował w wyścigu o dwie lokaty. Wyścig był bardzo czysty i odbył się bez kar dla zawodników startujących w rywalizacji.

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Krystian Kopacki
2.0Mateusz Matys
3.+2Marcin Gajowczyk
4.+3Daniel Gajowczyk
5.-1Tomasz Walas
6.-5Kuba Piechulski
7.+1Oliwer Pilch
8.-2Bartosz Babicz
9.0Szczepan Pudlik
10.+2Marcin Leszczyński
11.+3Piotr Kwaśniowski
12.-1Bartek Hetmańczyk
13.-3Jakub Kamiński
14.-1Antoni Smoliński
15.+3Nikodem Rzucidło
16.-1Karol Bieg
17.0Łukasz Molenda
18.-2Mateusz Pasieka

LIGI KARTINGOWE E1GOKART TWORZĄ NAJWIĘKSZE ZAWODY KARTINGOWE W POLSCE. WYSOKA FREKWENCJA, ŚWIETNA ATMOSFERA, SPORTOWA RYWALIZACJA I WYJĄTKOWA KARTINGOWA SPOŁECZNOŚĆ PRZYCIĄGAJĄ RÓWNIEŻ NOWYCH PARTNERÓW LIG, KTÓRZY WSPIERAJĄ WYDARZENIA.

TORY E1GOKART ZDECYDOWANIE PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO PROPAGOWANIA KARTINGU, A TYM SAMYM MOTORSPORTU W POLSCE. PROFESJONALIZM ORAZ PASJA ORGANIZATORÓW POZWOLIŁY NA STWORZENIE NAJWIĘKSZYCH KARTINGOWYCH WYDARZEŃ W KRAJU. 

Previous

Podium w debiucie. Szymon Ładniak udanie rozpoczął zmagania w Ferrari Challenge Europe

Next

Nowy podwójny gokart SODI 2DRIVE

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS