Start już potwierdziło wielu czołowych zawodników kartingu halowego z Polski, wśród których są laureaci rozegranego niedawno Pucharu Łodzi w Kartingu Halowym, gdzie do wygrania były zniżki na opłatę startową. Wraz ze sklepem Motorsporter.com przygotowano pulę nagród 2000 złotych.

Na imprezę mogą zgłaszać się zespoły złożone z 2-4 osób. Wpisowe od drużyny wynosi 1200 złotych. W cenie zawodów oprócz udziału w sesji kwalifikacyjnej i wyścigu, zagwarantowany jest 30-minutowy trening w kierunku odwrotnym do standardowego (reverse). Ten będzie niezbędny, ponieważ od niedawna w hali przy ul. Wydawniczej 5 w Łodzi wytyczono zupełnie nową konfigurację trasy.

5h_wyscig_rcl_2016

Zawody będą przeprowadzone w obu kierunkach jazdy. Kwalifikacje wygra zespół z najlepszą sumą osobistych rekordów poszczególnych członków ekip, jakie uzyskają w wyznaczonej sesji. 5-godzinny wyścig będzie podzielony na 2 etapy. W połowie zostanie przeprowadzona szybka neutralizacja (bez zatrzymania czasu) i zmiana kierunku jazdy. Kierowcy będą zobligowani do zmian co pół godziny. Każda drużyna będzie zatem musiała wykonać 10 „stintów”, w tym 2 z doważeniem kierowców do 100 kg (pozostałe zmiany do 85 kg). Do wykonania będą także pit-stopy.

W użyciu będą topowe i nowe gokarty Sodi RX8 z 9-konnymi jednostkami napędowymi. Organizator zobowiązał się do zapewnienia na zawody kompletu nowych opon dla wszystkich wózków. Racing Center Łódź i sklep Motorsporter.com z Łodzi przygotowali dla trzech najlepszych ekip bony o różnych wartościach, które będzie można zrealizować na miejscu wybierając najlepsze akcesoria kartingowe (rękawice, buty, kaski, kombinezony, bielizna, ochraniacze itp.) takich marek jak Alpinestars, OMP czy Sparco.

Zawody będą transmitowane na żywo za pośrednictwem YouTube. Kwalifikacje mają ruszyć w niedzielę, 11 grudnia już przed 08:00. Wyścig potrwa do godziny 13:00, po którym nastąpi uroczysta dekoracja najlepszych. Chętni do udziału mogą zgłaszać się już teraz pod adresem mailowym pawel@rcw2.pl, gdzie należy podać nazwę zespoły i kierowców. Limit zgłoszeń wynosi 10 drużyn. Ponad połowa miejsc jest już zajęta.

Informacje o imprezie można śledzić w specjalnym wydarzeniu na Facebooku https://www.facebook.com/events/344529525904043/

Informacja prasowa

Previous

GALA SPORTU KARTINGOWEGO 2016

Next

Basz odebrał trofeum!

Zobacz także