Przedostatnia runda bliskowschodniej Formuły Gulf przebiegała pod znakiem dominacji Alexa Karkosika, który jest już tylko o krok od zdobycia tytułu mistrzowskiego. 16-latek z Torunia rozpoczął weekend na Dubai Autodrome od zwycięstwa w kwalifikacjach, które odbywały się w wyjątkowo trudnych warunkach – burza piaskowa i bardzo silny wiatr ograniczały widoczność i przyczepność na torze.

W pierwszym wyścigu Karkosik zostawił za sobą Saeeda al-Alego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Saudyjczyka Omara Gazzaza. Natomiast w drugim, po zaciętej walce z Gazzazem, Polak dotarł do mety z czterosekundową przewagą nad rywalem, dzięki czemu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji do 47 punktów.

„To była zdecydowanie najtrudniejsza runda Formuły Gulf w tym sezonie, bo nigdy wcześniej nie startowałem w takich warunkach. Ale ja lubię takie wyzwania. Wyprzedzanie na brudnym torze było bardzo trudne, dlatego w drugim wyścigu starałem się utrzymywać tuż za rywalem i sprowokować go do błędu, który ostatecznie popełnił na trzecim okrążeniu. Cieszę się z kolejnych zwycięstw i nie mogę już doczekać się finału. Do mistrzostwa brakuje mi zaledwie kilku punktów, więc nie będę musiał walczyć o wygraną za wszelką cenę”- powiedział Alex Karkosik.

Ostatnia runda sezonu 2016/2017 odbędzie się w dniach 9-10 marca na Yas Marina Circuit w Abu Zabi.

Tekst: Tomasz Szmandra
Zdjęcia: Materiał prasowy

Previous

WEC

Next

Lamborghini Super Trofeo

Zobacz także

Formuła Gulf

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS