W dniach 26-27 maja 2017 roku odbyła się II runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Bydgoszczy zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Krzysztof Gardziel, Franciszek Liszka, Adam Micał.

Franciszek Liszka jadący w kategorii Baby Rok podsumował ją 2 stopniem podium oraz awansem na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

W całym weekendzie II rundy Rok Cup Poland na zawodach w Bydgoszczy nasi zawodnicy dostarczyli nam ogromnych emocji, wiele sportowej walki na torze i momenty wzruszenia.

Kategoria Mini Rok: W kwalifikacjach Krzysztof Gardziel zajmuje 9 pozycję, Kajetan Gawron zajmuje 12 pozycję, a Gabriel Łukasiewicz po defekcie sprzętu zajmuje 25 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje WK i 8 pozycję, Krzysztof zajmuje 9 i 10 pozycję, a Kajetan zajmuje 10 i 11 pozycję. Natomiast w przedfinale Gabriel nie kończy wyścigu, Krzysztof zajmuje 7 pozycję, a Kajetan zajmuje 9 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje 11 pozycję, Krzysztof zajmuje 12 pozycję, a Kajetan zajmuje 8 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 miejsce, Krzysztof Gardziel zajmuje 9 miejsce, a Kajetan Gawron zajmuje 14 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.

Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka zajmuje 2 pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno na 1 i 2 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek pewnie zajmuje 1 pozycję, a w finale po ostrej walce przy ataku na przedostatnim zakręcie ostatniego okrążenia traci prowadzenie i ostatecznie przejeżdża na 2 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 4 miejsce.

Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Adam Micał uzyskuje 6 czas. W biegach kwalifikacyjnych zajmuje dwukrotnie 4 pozycję. Natomiast w przedfinale Adam po ostrej walce o trzecie miejsce przyjeżdża na 5 pozycji, lecz po otrzymaniu kary +10 s za zderzak kończy na 12 pozycji, a w finale po pięknej serii wyprzedzeń zajmuje 7 pozycję. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej Adam Micał zajmuje 10 miejsce.

Gratulacje! Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 9-11 czerwca 2017 roku na torze w Słomczynie.

Informacja prasowa,
zdjęcia: Media4U – Łukasz Iwaniak

Previous

Kart-slalom podczas młodzieżowych zawodów motoryzacyjnych

Next

Pasiewicz powtórzył drugie miejsce w Rok Cup Poland

Zobacz także