W dniach 8-9 lipca 2017 roku odbyła się V runda serii Rok Cup Poland. Na torze w Zielonej Górze zobaczyliśmy czołówkę zawodników najliczniejszej serii kartingowej w Polsce, którzy walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu 2017. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – członkowie tarnowskiego klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów – Kajetan Gawron, Gabriel Łukasiewicz, Franciszek Liszka, Adam Micał i Kacper Szczurek oraz debiutantka Iza Bułkaktóra zaprezentowała się z bardzo dobrej strony wśród najmłodszych kierowców.
Nasi zawodnicy ponownie dostarczyli nam ogromnych emocji, wiele sportowej walki na torze i momenty wzruszenia. Najlepiej wypadł Kacper Szczurek jadący w kategorii GP14 podsumował ją pozycją na podium zajmując 2 miejsce.
W kategorii Mini Rok podczas kwalifikacji Kajetan Gawron uzyskuje 7 czas, Gabriel Łukasiewicz uzyskuje 5 czas. W biegach kwalifikacyjnych Gabriel zajmuje 7 i 5 pozycję, Kajetan zajmuje 2 i 8 pozycję. Natomiast w przedfinale Gabriel zajmuje 6 pozycję, Kajetan zajmuje 10 pozycję. Z kolei w finale Gabriel zajmuje 8 pozycję, a Kajetan zajmuje 6 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej sezonu Gabriel Łukasiewicz zajmuje 8 miejsce, Kajetan Gawron zajmuje 11 miejsce. Z kolei w klasyfikacji drużynowej zajmują bardzo dobre 3 miejsce.
Natomiast kategoria Baby Rok: W kwalifikacjach Franciszek Liszka uzyskuje 12 czas. W biegach kwalifikacyjnych przyjeżdża kolejno na 9 i 8 pozycji. Natomiast w przedfinale Franciszek po kontakcie z przeciwnikiem i wypadnięciu ostatecznie przyjeżdża na 17 pozycji, a w finale po ostrej walce na torze i serii wyprzedzeń przejeżdża na 10 pozycji. W klasyfikacji generalnej Franciszek Liszka zajmuje 6 miejsce.
Z kolei kategoria Junior Rok: W kwalifikacjach Adam Micał uzyskuje 5 czas. W biegach kwalifikacyjnych po ostrej walce zajmuje 10 i 10 pozycję. Natomiast w przedfinale Adam po licznych pojedynkach z przeciwnikami ostatecznie przyjeżdża na 13 pozycji, a w finale to kolejna ciężka walka na torze ostatecznie zajmuje 11 pozycję. Natomiast w klasyfikacji generalnej zajmuje dobrą 8 pozycję.
Natomiast kategoria Rok GP14: W kwalifikacjach Kacper Szczurek uzyskuje 2 czas. W biegach kwalifikacyjnych zajmuje 5 pozycję, a drugiego nie kończy z powodu awarii silnika. Natomiast w przedfinale Kacper po kolejnych wyprzedzaniach ostatecznie przyjeżdża na 2 pozycji, a w finale zajmuje 2 pozycję.
Z kolei nasza debiutantka Iza Bułka do pełnej rywalizacji dołączy już za rok, a obecnie w kategorii Baby Rok Pokazy radziła sobie rewelacyjnie, jeździła bardzo dobrym tempem i zbierała cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów sportu kartingowego.

Pełni optymizmu czekamy na kolejną odsłonę zawodów.

Wszyscy zawodnicy bardzo dziękują rodzicom za wsparcie oraz kibicom za doping. Dziękujemy serdecznie Partnerom, Teamom i Sponsorom, którzy wspierają nas nie tylko finansowo i umożliwiają udział zawodników tarnowskiej sekcji kartingowej w zawodach rangi mistrzowskiej. Wielkie dzięki dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejną rundę serii Rok Cup Poland zaplanowano na 21-23 lipca 2017 roku na torze w Poznaniu.

Informacja prasowa: Rafał Kiwior
Zdjęcia: Media4U 

Previous

TRZECIA RUNDA TCR GERMANY

Next

Wszyscy za Pasiewiczem

Zobacz także