Polski kierowca, który w sezonie 2023 startuje w barwach włoskiego Babyrace Driver Academy w prestiżowej serii WSK Open Series stanął na najwyższym stopniu podium tej międzynarodowej serii wyścigowej. Tegoroczny cykl składał się z czterech rund. W pierwszej rundzie rozegranej na South Garda Karting Leo zajął czwarte miejsce. Tempo jakie prezentował, od samego początku plasowało go w ścisłej czołówce zawodników.

Druga runda okazała się pechowa. Na torze Cremona Polak nie miał szczęścia i ostatecznie zakończył rywalizację na 31 miejscu. W kolejnym wyścigu na International Circuit 7 Laghi nasz reprezentant nie dał szans rywalom i stanął na najwyższy stopniu podium. Przed finałową rundą w Neapolu, Leonardo Górski zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji sezonu, zapisując na swoim koncie 200 punktów. Drugi w klasyfikacji Orlando Michele tracił do Polaka 60 oczek.

Finał sezonu został rozegrany 25 czerwca na torze Sarno. Leo wygrał wszystkie biegi a w porannych treningach przed finałem, po kolizji spowodowanej przez innego zawodnika „dachował”, co zmusiło go do startu w nowym karcie w wyścigu. W wyścigu, w zaciętej walce dwukrotnie wypadał z toru, ale finalnie przekroczył linię mety na czwartym miejscu, które wystarczyło do wygrania cyklu i zdobycia mistrzowskiego tytułu. W chwili, kiedy młody zawodnik czekał na wręczenie pucharów, okazało się, że otrzymał 10 sekundową karę, na wniosek innych zespołów. Podczas okrążenia rozgrzewkowego silnik w karcie Leo nie zapalił od razu, jeden z sędziów dotknął karta i w tej samej chwili silnik odpalił. ZSS podjął decyzję o nałożeniu kary. Zespół Leo odwołał się od decyzji zespołu sędziów sportowych. Oficjalna decyzja po odwołaniu, które uznano, została ogłoszona w ostatni piątek. Tym samym Leo Górski zdobył tytuł Mistrza WSK Open Series 2023 w kategorii Mini Gr.3 U10. To wyjątkowe osiągnięcie w karierze młodego polskiego zawodnika, o którym z pewnością jeszcze nie raz usłyszymy. W tej samej serii wyścigowej w przeszłości rywalizowali i wygrywali tak znani kierowcy jak Max Verstappen, Charles Leclerc czy Lando Norris.

Leonardo Górski jest dzisiaj najwyżej sklasyfikowanym polskim kierowcą kartingowym w rankingu FIA.

Previous

Podium Karola Kręta i mnóstwo zamieszania na Nürburgringu

Next

Pech Szymona Ładniak na Spa - Podium nadal w zasięgu

Zobacz także