Kielecka Liga Kartingowa to część Lig Kartingowych E1GOKART, które wspólnie tworzą największe kartingowe wydarzenia w Polsce. W trakcie minionego sezonu lig kartingowych E1GOKART aż 563 osoby spróbowały swoich sił w rywalizacji. Zawodnicy wypełnili 1723 sloty wyścigowe. Średnio podczas kazdej rundy, na 4 torach od poniedziałku do czwartku, rywalizowało 233 startujących.

Doskonale przygotowana formuła zawodów pozwala na zacięte wyścigi w każdej z grup finałowych. Ponadto, każda z lig E1GOKART należy do ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series (SWS). Dzięki temu kierowcy rywalizujący w zawodach mogą porównać swoje wyniki z ponad 100 000 zawodnikami z całego świata!

Ligi kartingowe E1GOKART to doskonała okazja, by przetestować swoje umiejętności i zmierzyć się z innymi kierowcami w rywalizacji pełnej wyścigowej adrenaliny. Zawody odbywają się na najnowocześniejszych torach kartingowych w całej Polsce, przyciągając zarówno początkujących, jak i doświadczonych zawodników. Niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, każdy ma szansę poczuć adrenalinę i emocje towarzyszące wyścigom.

Finałowa runda Kieleckiej Ligi Kartingowej (KLK) rozgrywanej na torze E1GOKART Kielce została zakończona! Do ostatniej chwili nie mogliśmy być pewni, kto zgarnie tytuł mistrza kieleckich rozgrywek. Działo się tak ze względu na fakt, iż faworyt – Mateusz Matys był nieobecny na dwóch rundach, co nie dawało mu możliwości odliczenia gorszego wyniku. Za Matysem przemawiał jednak fakt, że w pozostałych odsłonach był najlepszy i pewnie wygrał 5 razy, co przełożyło się na komplet punktów w generalce (wyniki/nieobecności z dwóch z siedmiu rund sezonu można było odliczyć).

Finałowa runda, która wygrana została przez wspomnianego wcześniej Mateusza Matysa pełna była zaciętej walki. Zarówno Miłosz Łachwa jak i Piotr Wsuł liczyli się w walce o podium klasyfikacji generalnej. Wywalczone drugie miejsce w wyścigu Wsuła (po awansie o dwie pozycje) nie dało mu jednak wystarczającej liczby punktów, aby przeskoczyć w generalce Łachwę – zabrakło mu zaledwie 4 punktów. Trzecie miejsce w wyścigu i czwarte w klasyfikacji generalnej zajął Oskar Wiejas-Ziętek, który również prezentował świetne tempo w całym sezonie i niejednokrotnie liczył się w walce o zwycięstwo w wyścigu. Tego dnia tytuł najszybszej kobiety zawodów przypadł Zuzannie Różak, a najszybszym Juniorem, czyli zawodnikiem poniżej 18 roku życia, został Piotr Wsuł.

Emocje, rywalizacja, społeczność – to tylko niektóre z określeń, które idealnie oddają atmosferę lig kartingowych E1GOKART. Nic dziwnego, że rozgrywki te zyskały miano największych zawodów kartingowych w Polsce!

Wysoka frekwencja każdego cyklu świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaufaniu, jakim darzą ligę zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i ci, którzy stawiają pierwsze kroki w kartingu. Doskonała atmosfera, pełna sportowego ducha i przyjacielskiej rywalizacji sprawia, że każdy czuje się tam mile widziany i zmotywowany do dawania z siebie wszystkiego.

Warto podkreślić, że tory E1GOKART to nie tylko miejsce zmagań, ale również przestrzeń do budowania wyjątkowej społeczności. To tutaj rodzą się nowe znajomości, pasje i miłość do kartingu, która często przeradza się w wieloletnie przyjaźnie.

Previous

VII sezon Śląskiej Ligi Kartingowej zakończony - kto został mistrzem Śląska?

Next

Marczyk i Gospodarczyk wystartują w Królewskim Rajdzie Skandynawii

Dodaj komentarz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS