Zaliczający pierwszy sezon na włoskich torach kartingowych, Karol Pasiewicz z Łodzi sensacyjnie zwyciężył finał Rok Cup Italia 2017 w juniorskiej kategorii Mini Rok. 11-latek wysłuchał na Adria Karting Raceway Mazurka Dąbrowskiego pokonując w wyścigu finałowym bardziej doświadczonego rodaka, Tymoteusza Kucharczyka oraz najszybszego z Włochów Lorenzo Ressico D’Aloisio.

Łodzianin, który w tym roku wywalczył 2. miejsce we włoskim Rok Cup Area Nord (włoska Strefa Północna), przełamał pechową serię, jaka towarzyszyła mu podczas występów na torze Adria Karting Raceway. Niespodziankę sprawił już podczas kwalifikacji, gdy o 0,361 sekundy (na tym poziomie to już wyraźna różnica) pokonał drugiego Manuela Quondamcarlo. Każdy z kierowców zaliczał następnie 4 biegi eliminacyjne. Pasiewicz wygrał jeden, dwukrotnie był drugi, raz czwarty. Rezultaty pozwoliły na zajęcie pierwszego miejsca w punktacji tego etapu, wyprzedzając o 1 punkt Enzo Trullego (syna byłego kierowcy F1).

W wyścigu finałowym ruszający z pole position Pasiewicz dzielnie bronił pierwszego miejsca. Nawet gdy goniący rywale zabierali mu pozycję, to 11-letni wicemistrz Polski szybko odbiał P1 i na metę wjechał jako pierwszy o 0,251 sekundy przed Tymkiem Kucharczykiem i ponad 2 sekundy przed Lorenzo Ressico D’Aloisio.

Jestem bardzo szczęśliwy, bo to mój największy sukces w kartingu – przyznał Karol Pasiewicz. – Czuję się jakbym zdobył mistrzostwo świata! Rywale byli silni jak zawsze, ale mnie jechało się naprawdę świetnie. Stres nie opuszczał mnie ani przez chwilę. Byłem mocno skupiony. Kiedy traciłem na chwilę pierwszą pozycję, starałem się jak najszybciej wyprzedzić rywala. Na Adrii jeśli zwlekasz z wyprzedzaniem, to w końcu wyprzedzą Ciebie. To naprawdę niesamowite, że udało się wygrać. Dziękuję wszystkim za dobrą rywalizację oraz tym, którzy pomogli w zdobyciu takiego trofeum. Przede wszystkim rodzicom, a także zespołowi V-Kart, Autmobilklubowi Wielkopolski oraz sponsorom Kemppi, Hypertherm, Viktoria i Motorsporter.com.

Przed kierowcą z Łodzi zostały już tylko Mistrzostwa Polski Młodzików (22-23 września w Bydgoszczy) i przede wszystkich Finał Światowy Roka, czyli Rok Cup International Final. Zawody odbędą się w dniach 11-14 października na kultowym torze South Garda Karting w Lonato. Karol wybierający się tam jako zwycięzca Rok Cup Italia będzie ustawiony w gronie faworytów, choć konkurencja będzie jeszcze mocniejsza.

Więcej informacji o Karolu Pasiewiczu można znaleźć na jego oficjalnej stronie www.karolpasiewicz.pl/.

ROK CUP ITALIA 2017 – ADRIA KARTING RACEWAY – FINAŁ MINI ROK (CZOŁÓWKA)

  1. Karol Pasiewicz (PL) V-Kart/Energy 10:26,709
  2. Tymoteusz Kucharczyk (PL) TB-Kart/CRG +0,251
  3. Lorenzo Ressico D’Aloisio (I) Birel Art Racing/Birel +2,072
  4. Jacopo Cimenes (I) Evokart srl/Evokart +2,186
  5. Cristian Bertuca (I) Evokart srl/Evokart +2,318
  6. Mattia Simonini (I) Birel Art Racing/Birel +6,060
  7. Piotr Protasiewicz (PL) Birel Poland/Birel +7,757
  8. Andrea Antonelli (I) Antonelli Motorsport/Tony Kart +8,341
  9. Alfio Spina (I) Gamoto Asd/CRG +8,616
  10. Miron Pingasov (E) Gamoto Asd/CRG +8,922

Informacja prasowa – Autosport Łódź

Previous

Komplet podiów Pasiewicza

Next

15-godzinny finał Endurance Cup Poland i powrót juniorów

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS