PZM opublikował oficjalne wyniki tegorocznych zmagań w sporcie kartingowym.

International Poland Championship:

ROTAX MAX JUNIOR – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Mateusz Pyłka (235) – Automobilklub Polski /Jastrzębski Racing
– WICE MISTRZ POLSKI – Piotr Wiśnicki (210) – Automobilklub Wschodni /Wyrzykowski-Motorsport
– II WICE MISTRZ POLSKI – Kamil Donicz (211) – Moto Klub Radom /UniQ Racing
ROTAX MAX SENIOR – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Michał Stępiński (360) – Automobilklub „Rzemieślnik” /UniQ Racing
– WICE MISTRZ POLSKI – Marcel Jastrzębowski (312) – Automobilklub Morski /Wyrzykowski-Motorsport
ROTAX MAX DD2 – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Karol Jurmanowicz (416) – Moto Klub Radom /Wyrzykowski-Motorsport

– WICE MISTRZ POLSKI – Łukasz Bartoszuk (413) – Automobilklub „Rzemieślnik” /F1 Karting Team

ROK JUNIOR – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Szymon Urbaniak (208) – Automobilklub Wschodni / AMO Racing Team
– WICE MISTRZ POLSKI – Gustas Grinbergas (211) – Litwa /WTR Racing Team
– II WICE MISTRZ POLSKI – Marcin Zając (207) – Wallrav Racing Club /D&D Motorsport
ROK GP 15 – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Igor Lejko (301) – Wallrav Racing Club / AMO Racing Team
– WICE MISTRZ POLSKI – Anders Gajczyk (322) – Dania SAK
ROK GP 25 – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Adrian Marcinkiewicz (402) – Automobilklub Zielonogórski DUET /ACR
– WICE MISTRZ POLSKI – Daniel Zając (401) – Wallrav Racing Club/ D&D Motorsport

Kartingowe Mistrzostwa Polski

ROTAX MAX Micro – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Bartłomiej Piekutowski (76) – Automobilklub „Rzemieślnik”/ UniQ Racing
– WICE MISTRZ POLSKI – Karol Pasiewicz (11) – Automobilklub Wielkopolski
– II WICE MISTRZ POLSKI – Filip Matejczyk (49) – Automobilklub Leszczyński /UniQ Racing
ROTAX MAX Mini – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Oliwier Pyłka (135) – Automobilklub Polski /Jastrzębski Racing
– WICE MISTRZ POLSKI – Igor Drożyński (177) – Automobilklub Wschodni w Lublinie /Wyrzykowski-Motorsport
– II WICE MISTRZ POLSKI – Jerzy Spinkiewicz (125) – Automobilklub „Rzemieślnik” /UniQ Racing
ROK BABY – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Jan Przyrowski (8) – Automobilklub Leszczyński /Elite Racing Development
– WICE MISTRZ POLSKI – Piotr Czaja (37) – Automobilklub Leszczyński /Elite Racing Development
– II WICE MISTRZ POLSKI – Julian Śmiechowski (68) – Automobilklub Wielkopolski/ DSR/Bambini Racing
ROK MINI – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Marcel Kuc (114) – TTSK K-TEAM Tarnów
– WICE MISTRZ POLSKI – Jakub Szablewski (166) – Automobilklub Leszczyński /KRT EXPRIT TEAM
– II WICE MISTRZ POLSKI – Piotr Protasiewicz (151) – Wallrav Racing Club/ WTR Racing Team

Mistrzostwa Polski Młodzików – Współzawodnictwo Dzieci i Młodzieży

ROK Baby – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Jan Przyrowski – Automobilklub Leszczyński
– WICE MISTRZ POLSKI – Julian Śmiechowski – Automobilklub Wielkopolski
– II WICEMISTRZ POLSKI – Franciszek Hałatnik – Automobilklub Leszczyński
ROK Min -Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Jakub Szablewski – Automobilklub Leszczyński
– WICE MISTRZ POLSKI – Karol Pasiewicz – Automobilklub Wielkopolski
– II WICE MISTRZ POLSKI – Wiktor Leśkiewicz – Automobilklub Koszaliński
 ROTAX Max Micro – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Oskar Pomorski – UKS Moto – Kart „Energetyk”
– WICE MISTRZ POLSKI – Jonathan Madden – Automobilklub Leszczyński
– II WICE MISTRZ POLSKI – Dawid Maślakiewicz – TMSM Sparta Wrocław
Rotax MAX Mini – Klasyfikacja indywidualna generalna
– MISTRZ POLSKI – Oliwier Pyłka – Automobilklub Polski Warszawa

Puchar ROK CUP Poland

Kategoria Baby ROK – Klasyfikacja generalna 
1. Julian Śmiechowski (68) – Automobilklub Wielkopolski – DSR/Bambini Racing
2. Jan Przyrowski (8) – Automobilklub Leszczyński  – Elite Racing Development
3. Piotr Czaja (37) – Automobilklub Leszczyński – Elite Racing Development
4. Mikołaj Kania (77) – Automobilklub Wielkopolski – Elite Racing Developmen
5. Kajetan Gawron (44) – TTSK K-TEAM –   Tarnów CKT Racing
Kategoria Mini ROK – Klasyfikacja generalna
1. Marcel Kuc (114) – TTSK K-TEAM Tarnów
2. Jakub Szablewski (166) – Automobilklub Leszczyński – KRT EXPRIT TEAM
3. Karol Pasiewicz (101) – Automobilklub Wielkopolski
4. Piotr Protasiewicz (151) – Wallrav Racing Club – WTR Racing Team
5. Mateusz Lenart (146) – TMSM Sparta Wrocław – ST-Racing Salach Tomasz
Kategoria Junior ROK – Klasyfikacja generalna
1.  Adrian Janicki (212) – Automobilklub Zielonogórski – DUET Jastrzębski Racing
2. Gustas Grinbergas (211) – Litwa – WTR Racing Team
3. Marcin Zając (207) – Wallrav Racing Club – D&D Motorsport WK
4. Szymon Urbaniak (208) – Automobilklub Wschodni w Lublinie – AMO Racing Team
5. Danielius Vavilovas (271) – Litwa – WTR Racing Team
Kategoria ROK GP15 – Klasyfikacja generalna
1. Igor Lejko (301) – Wallrav Racing Club – AMO Racing Team
2. Daniel Zając (401) – Wallrav Racing Club – D&D Motorsport
3. Marcel Prokscha-Koppen (411) – Niemcy – D&D Motorsport
4. Piotr Dembiński (338) – TTSK K-TEAM Tarnów
5. Jakub Dobroszczyk (406) – Automobilklub Leszczyński
Kategoria ROK GP 25 – Klasyfikacja generalna
1. Daniel Zając (401) – Wallrav Racing Club – D&D Motorsport
2. Marcel Prokscha-Koppen (411) – Niemcy – D&D Motorsport
3. Adrian Marcinkiewicz (402) – Automobilklub Zielonogórski – DUET ACR
4. Ariel Piotrowski (433) – Automobilklub Kujawsko-Pomorski – LENARTOWICZ MOTORSPORT MACH 1
5. Jakub Dobroszczyk (406) – Automobilklub Leszczyński

 ROTAX MAX Challenge Poland

 Kategoria Rotax Micro MAX- Klasyfikacja generalna
1. Bartłomiej Piekutowski (76) – Automobilklub „Rzemieślnik”
2. Filip Matejczyk (49) – Automobilklub Leszczyński – UniQ Racing
3. Karol Pasiewicz (11) – Automobilklub Wielkopolski
4. Szymon Szerszeń (58) – Automobilklub Leszczyński – Bambini Racing
5. Jonathan Madden (99) – Automobilklub Leszczyński
Kategoria Rotax Mini MAX- Klasyfikacja generalna
1. Marcel Kuc (114) – TTSK K-TEAM Tarnów
2. Oliwier Pyłka (135) – Automobilklub Polski – Jastrzębski Racing
3. Szymon Jabłoński (111) – UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj KRK
4. Jakub Kolasa (116) – UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj
5. Igor Drożyński (177) – Automobilklub Wschodni w Lublinie Wyrzykowski-Motorsport
Kategoria Rotax Junior MAX- Klasyfikacja generalna
1. Mateusz Pyłka (235) – Automobilklub Polski – Jastrzębski Racing
2. Piotr Wiśnicki (210) – Automobilklub Wschodni w Lublinie – Wyrzykowski-Motorsport
3. Silvester Aleksejevas (281) – Automobilklub „Rzemieślnik” – UniQ Racing
4. Mateusz Kaprzyk (299) – Automobilklub Śląski – Jastrzębski Racing
5. Nikodem Wierzbicki (230) – Automobilklub Wielkopolski – KRK
Kategoria Rotax Senior MAX- Klasyfikacja generalna
1. Wiktor Welezinski (345) – BTM Bydgoszcz – WTR Racing Team
2. Dawid Dziocha (356) – Automobilklub Radomski – Jastrzębski Racing
3. Jakub Greguła (321) – Automobilklub Wschodni w Lublinie – UniQ Racing
4. Marcel Jastrzębowski (312) – Automobilklub Morski – Wyrzykowski-Motorsport
5. Bartłomiej Sobieski (388) – UKS Moto-Kart – „Energetyk” Biłgoraj
Kategoria Rotax DD2 MAX- Klasyfikacja generalna
1. Łukasz Bartoszuk (413) – Automobilklub „Rzemieślnik” – F1 Karting Team
2. Karol Jurmanowicz (416) – Moto Klub Radom – Wyrzykowski-Motorsport
3. Michał Białach (499) – UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj – Inter Cars Karting Team
4. Sławomir Murański (541) – TMSM Sparta Wrocław – Wyrzykowski-Motorsport
5. Mateusz Szuliński (443) – Automobilklub „Rzemieślnik”
Kategoria Rotax DD2 Masters – Klasyfikacja generalna
1. Sławomir Murański (541) – TMSM Sparta Wrocław – Wyrzykowski-Motorsport
2. Kirill Biriuk (544) – Ukraine JR Racing
3. Yurii Protasov (501) – UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj
4. Dariusz Solich (555) – Automobilklub Śląski – Inter Cars Karting Team
5. Tomasz Wilczyński (515) – Automobilklub Kujawsko-Pomorski – Ernst Racing

International Rotax Poland Trophy 2016

Kategoria Rotax Junior MAX – Klasyfikacja generalna
1. Silvester Aleksejevas (281) – Automobilklub „Rzemieślnik” – UniQ Racing
2. Piotr Wiśnicki (210) – Automobilklub Wschodni w Lublinie – Wyrzykowski-Motorsport
3. Mateusz Kaprzyk (299) – Automobilklub Śląski Jastrzębski Racing
Kategoria Rotax Senior MAX – Klasyfikacja generalna
1. Jakub Greguła ( 321 ) – Automobilklub Wschodni w Lublinie – UniQ Racing
2. Dawid Dziocha (356)
– Automobilklub Radomski – Jastrzębski Racing
3. Wiktor Welezinski (345)
– BTM Bydgoszcz – WTR Racing Team
Kategoria Rotax DD2 MAX – Klasyfikacja generalna
1. Kacper Bielecki (446) – UKS Moto-Kart „Energetyk” Biłgoraj – Inter Cars Karting Team
2. Łukasz Bartoszuk (413) – Automobilklub „Rzemieślnik” – F1 Karting Team
3. Karol Jurmanowicz (416) – Moto Klub Radom – Wyrzykowski-Motorsport
Kategoria Rotax DD2 Masters – Klasyfikacja generalna
1. Kirill Biriuk (544)Ukraina JR Racing
2. Dariusz Solich (555)Automobilklub Śląski – Inter Cars Karting Team
3. Tomasz Wilczyński (515)Automobilklub Kujawsko-Pomorski Ernst Racing 

Oficjalne wyniki do pobrania: www.pzm.pl/karting
Previous

Zacięty Puchar Łodzi w Kartingu Halowym dla Drzazgi i Kaczyńskiego

Next

Kartingowe Mistrzostwa Małopolski Młodzieży i Osób Niepełnosprawnych Ruchowo

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia