Karol Pasiewicz zaliczył w niedzielę swój najlepszy zagraniczny występ i wygrał drugę rundę Rok Cup Italia Area Nord w kategorii Mini Rok. 10-letni łodzianin zwyciężając finał na torze Pista Winner w piemonckim Nizza Monferrato objął prowadzenie w punktacji Strefy Północnej włoskiego Pucharu Roka.

Po lutowej inauguracji sezonu w Adrii, gdzie Karol zajął 10. miejsce, kierowca zespołu V-Kart od początku weekendu był mocno skoncentrowany na szybkiej jeździe. Polacy okazali się z resztą bohaterami weekendu, ponieważ w kwalifikacjach klasy Mini Rok pierwsze 3 miejsca zajęli Piotr Protasiewicz, Alan Czyż i Karol Pasiewicz.

W wyścigu przedfinałowym walkę o zwycięstwo toczyli Protasiewicz z Pasiewiczem. Kierowca z Łodzi objął nawet prowadzenie, ale w końcówce zdobywca pole position udanie zaatakował i zapewnił sobie start z pierwszego pola także w głównym finale. W drugim półfinale triumfował Cristian Bertuca przed Alanem Czyżem i to ta czwórka była wśród głównych kandydatów do końcowego sukcesu.

W finale Pasiewicz szybko minął Bertucę i odjechał stawce razem z Protasiewiczem. W pojedynek o najniższy stopień podium wmieszał się jeszcze Paolo Ferrari, który skutecznie dostał się do trójki ruszając z siódmej pozycji. Dwójka Polaków na czele zacięcie walczyła o wygraną, ale tym razem Pasiewicz zrewanżował się Protasiewiczowi i to aktualny wicemistrz Polski w Mini Rok wjechał na metę pierwszy.

– To moja pierwsza wygrana we Włoszech! – cieszył się Karol Pasiewicz. – To niesamowite. Wierzyłem, że się uda, ale nie myślałem, że w sumie tak szybko. Jak na pierwszą wizytę na tym torze, to chyba poszło mi bardzo dobrze. Starty we Włoszech w tym roku miały być przede wszystkim treningowe, ale teraz prowadzimy w punktacji klasy Mini Rok i być może warto spróbować powalczyć tutaj o coś w tym sezonie. Za możliwość tak dalekiej wyprawy dziękuję firmom Kemppi, Hypertherm, łódzkiemu salonowi i serwisowi spawalniczemu viktoria.info.pl oraz sklepowi Motorsporter.com, który zaopatrzył mnie w topowe akcesoria do kartingu.

Karol Pasiewicz zgromadził po dwóch rundach 59 punktów do klasyfikacji kategorii Mini Rok w Rok Cup Italia Area Nord i przewodzi stawce. Z 5-punktową stratą do lidera z Polski, na drugiej lokacie widnieje Słoweniec Igor Cepil. Do top3 awansował Cristian Bertuca. Zwycięzca inauguracyjnej rundy, Federico Albanese opuścił drugą rundę i wypadł z podium punktacji. Trzecią rundę włoskiego pucharu zaplanowano na 19 marca na torze Pista South Garda Karting w Lonato.

Informacja prasowa

Previous

Świetna jazda i bezkonkurencyjne zwycięstwo Kacpra Szczurka we Włoszech

Next

Tarnowscy kartingowcy w kadrze Małopolski na sezon 2017

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS