W tym roku finał Sodi World Series (SWS) zostanie podzielony na dwie części. Na znak czasu, równolegle do „klasycznych” finałów międzynarodowych zaplanowanych na Słowację w lipcu, Sodikart organizuje pierwszy międzynarodowy finał SWS e-Sprint w Szwecji. 28 i 29 kwietnia Göteborg powita pierwszych finalistów tego pucharu za kierownicą gokartów elektrycznych na dwóch torach GoKart Centralen.

Bertrand Pignolet, Prezes Grupy Sodikart, wyjaśnia znaczenie wydarzenia w strategii:

„Oferowanie elektrycznego Finału SWS spełnia kilka celów. Oczywiste jest, że energia elektryczna jest przyszłością mobilności z punktu widzenia zachowania naszej planety. Różne dyscypliny sportów motorowych są w trakcie stawiania kroku w kierunku zerowej emisji dwutlenku węgla: w ślad za Formułą E w samochodach jednomiejscowych, rajdy i GT już wykorzystują silniki elektryczne.”

„Sodikart rozwija gokarty elektryczne od ponad 15 lat. Prekursor w rywalizacji z organizowanym w 2011 roku ERF Masters Kart w Bercy, wspólna praca działu R&D i zespołów produkcyjnych umożliwiła również poczynienie znacznych postępów na rynku elektrycznych gokartów rekreacyjnych dzięki wyczuciu innowacyjności w DNA grupy. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony publiczności i torów, Sodikart jest teraz w stanie sprowadzić najlepszych kierowców gokartów elektrycznych SWS do Szwecji na pierwszy międzynarodowy finał SWS e-Sprint.”

Dlaczego Göteborg?

Drugie co do wielkości miasto Szwecji, Göteborg, jest idealnie położone w równej odległości od Norwegii i Danii, w południowo-zachodniej części kraju, na wybrzeżu Atlantyku. Zespół SWS przyciągnęła jakość ultranowoczesnych obiektów GoKart Centralen. Finał elektryczny zostanie rozegrany na dwóch torach, co będzie dobrą okazją do urozmaicenia umiejętności i przetasowania kart. Pierwszego dnia, w piątek 28 kwietnia, uczestnicy będą jeździć po mieszanym torze halowo-odkrytym w Kungälv. Tor o długości 650 m ma 14 zakrętów zgodnych z ruchem wskazówek zegara. Drugiego dnia, w sobotę 29 kwietnia, zawody zakończą się w innym miejscu, na 400-metrowym, w pełni krytym torze w centrum Göteborga z 10 zakrętami zgodnymi z ruchem wskazówek zegara, prowadzonym przez tę samą drużynę.

Międzynarodowy udział

Aż 64 kierowców zakwalifikowanych podczas e-sezonu SWS 2022 z 14 krajów będzie miało szansę wziąć udział w inauguracyjnym wydarzeniu. Jako partner zawodów, ITAKAshop zapewni vouchery ze szczególnym uwzględnieniem trzech głównych finalistów. Ponadto zwycięzca zostanie zaproszony na test w E20, kategorii zawodów elektrycznych Rotax.

Gokarty elektryczne SODI z najnowocześniejszą technologią

Finał e-Sprint, który rozpocznie się słynnymi Sodi RSX w Kungälv, zakończy się w Göteborgu zupełnie nowymi Sodi RSX2 wyposażonymi w najnowsze osiągnięcia technologiczne i elektroniczne grupy Sodikart. W obu przypadkach są to gokarty o niezwykle wysokich osiągach, które spełniają najbardziej wymagające specyfikacje dla przyjemności ich kierowców.

Pierwszy międzynarodowy finał SWS e-Sprint można oglądać na miejscu i śledzić na żywo na stronie internetowej www.sodiwseries.com oraz w sieciach społecznościowych w dniach 28 i 29 kwietnia 2023 r.

Informacja prasowa

Previous

TOP1 Karting - Wrocław

Next

Nad Brdą ruszyły mistrzostwa Polski

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS