Mimo, że kalendarzowa wiosna trwa już od prawie dwóch tygodni, zawodnicy startujący w pierwszej rundzie serii Rok Cup Poland musieli stawić czoła prawdziwie zimowej pogodzie. Niska temperatura, obfite opady deszczu, a nawet śniegu sprawiły, że sędziowie byli zmuszeni skrócić rywalizację.

Mimo mało optymistycznych prognoz, raczej nikt się nie spodziewał tak ekstremalnych warunków, jakie panowały w miniony weekend na Awix Racing Arenie. Dlatego też po rozegraniu kwalifikacji i dwóch wyścigów finałowych w sobotę, pogarszające się warunki na torze skłoniły sędziów do podjęcia decyzji o przerwaniu rywalizacji w niedzielę. Stało się to po zaliczeniu trzech wyścigów w czterech kategoriach. Drugiego dnia jedynie zawodnicy klasy Baby Rok nie wyjechali już na tor i do końcowej klasyfikacji rundy zaliczono im wyniki z dwóch wyścigów.

W gronie najmłodszych kartingowców triumfował Aleksander Pelikański (A. Rzemieślnik/Parolin Poland). Co ciekawe, 8-letni syn znanego kierowcy rajdowego, Mariusza Pelikańskiego, ma już za sobą pierwsze jazdy samochodem, które zaliczył przy okazji amatorskich zawodów! Jednak aby myśleć w przyszłości o profesjonalnych startach w rajdach, warto zaliczyć solidną „szkołę kartingową”. A widać już pierwsze efekty, bo Olek wygrał oba wyścigi Baby Roka i stanął na najwyższym stopniu podium mając obok siebie Lenę Szyfter (A. Rzemieślnik/DSR Shifter), która dwukrotnie finiszowała na drugiej pozycji oraz Jana Gardzielika (A. Koszaliński/ST-Racing).

Klasę Mini Rok wygrał zwycięzca dwóch wyścigów Tomasz Cichoracki (A. Wielkopolski/Bambini Racing) przed Błażejem Kostrzewą (A. Radomski/TGR), który po ubiegłorocznej dominacji w Baby Roku zaliczył udany debiut w wyżej kategorii (jedno zwycięstwo, jedno drugie i jedno trzecie miejsce). Trzecią pozycję w „Miniakach” zajął Miłosz Smuk (A. Rzemieślnik/Parolin Poland).

Rywalizację w Junior Roku zdominowali zawodnicy zespołu AMO Racing. Pierwszą lokatę wywalczył Franciszek Czapla (A. Leszczyński), który zapisał na swoje konto dwa zwycięstwa, drugie miejsce zajął Antoni Kosiba (A. Wielkopolski) – triumfator trzeciego, przerwanego wyścigu (za który, zgodnie z regulaminem, przyznano zawodnikom połowę punktów), natomiast podium uzupełnił Morgan Knudsen (A. Polski).

Franciszek Czapla popsuł humory rywalom zgłaszając się do startów także w Senior Roku, w którym zdobył komplet punktów. Drugą lokatę wywalczył Oliwier Kobiela (A. Ziemi Tyskiej/Jastrzębski Racing), a trzecią Colin Ważny (A. Wschodni/D&D Motorsport).

Do startu w kategorii Expert Rok zgłosiło się tylko dwóch zawodników: Antoni Bal (A. Rzemieślnik/Parolin Poland) i Konrad Czarnecki (A. Wielkopolski/KRT), którzy podzielili się zwycięstwami (po jednym) i obaj nie ukończyli trzeciego wyścigu. Jednak dzięki wygraniu kwalifikacji, rundę na swoje konto zapisał Antoni Bal.

Druga runda Rok Cup Poland 2023 odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia również w Toruniu, jednak wcześniej, bo w dniach 20-22 kwietnia, zgłoszeni zawodnicy wystartują w pierwszej rundzie Kartingowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się w Bydgoszczy.

Previous

Nowy podwójny gokart SODI 2DRIVE

Next

Passa Matysa przerwana! Miłosz Łachwa najlepszy PODCZAS 4 Rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS