Rywalizacja w ramach Kieleckiej Ligi Kartingowej powróciła na tor E1GOKART Kielce po trzytygodniowej przerwie. W wydarzeniu wzięło udział łącznie 24 uczestników, którzy gotowi byli do walki o najwyższy stopień podium.

W związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi zawody były rozgrywane na wewnętrznej, halowej pętli toru. 

Każda runda Kieleckiej Ligi Kartingowej zaliczana jest do ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series (SWS). Są to otwarte mistrzostwa dla wszystkich kierowców zawodów kartingowych rozgrywanych na torach, na których można wynająć gokarty Sodikart. W ramach SWS odbywa się niezliczona liczba wyścigów na różnych torach, które pozwalają kierowcom z całego świata rywalizować ze sobą. Sodi World Series to świetna okazja dla pasjonatów motorsportu, aby przeżyć niezapomniane emocje i podjąć walkę z najlepszymi zawodnikami.  

Kwalifikacje w trakcie 4 rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej zostały podzielone na 3 grupy po 8 uczestników w każdej z nich. Jako wynik kwalifikacje brane są 2 „best lapy” z 4 najlepszych sesji każdego kierowcy. Mateusz Matys, zwycięzca wszystkich poprzednich rund, wygrał kwalifikacje z sumą czasów – 61.066 s. Drugie miejsce zajął Grzegorz Kapała – 61.283 s., a trzecie miejsce zdobył Oskar Wiejas-Ziętek z wynikiem 61.532 s.

Zawodnicy zostali podzieleni na trzy grupy po 8 uczestników w każdej. Ponadto zwycięzcy finałów C i B awansowali do wyższego finału jako „lucky-winner”. We wszystkich wyścigach obowiązywały 2 obowiązkowe pit-stop-y, a zawodnicy ścigali się na dystansie 30 okrążeń.

Finał C to zwycięstwo Adama Korbela, który w czasie wyścigu awansował aż o 4 pozycje. Drugie miejsce zajął Marcin Janik, a na trzecim miejscu wyścig ukończył Maciej Pietryka, który rozpoczynał wyścig z pozycji lidera.

W wyścigu finałowym B Michał Ramiączek i Nina Rauner ukończyli wyścig zgodnie z kolejnością startową, czyli kolejno na 1 i 2 miejscu. Podium uzupełnił Aleksander Salwa, który w trakcie walki na torze awansował o 3 miejsca. Pola Dolatowska i Misza Demkiv otrzymali dyskwalifikację za niewykonanie wymaganej liczby obowiązkowych procedur pit-stop.

W Finale A mogliśmy obserwować sporo walki o najwyższe lokaty. Mateusz Matys broniący pierwszej lokaty skutecznie bronił się przed atakami Grzegorza Kapały i Oskara Wiejasa-Ziętka, którzy kilkukrotnie zamieniali się miejscami na torze. Defensywna jazda i odpieranie ataków rywali lidera Kieleckiej Ligi Kartingowej była przyczyną utraty tempa w wyścigu, co doskonale wykorzystał Miłosz Łachwa. Dzięki dobrym pit-stopom wypracował sobie wolne miejsce na torze i pewnie objął pozycję lidera wyścigu, której nie oddał aż do momentu minięcia flagi w biało-czarną szachownicę. Skuteczna jazda dała w trakcie 30 okrążeń aż 13 sekund przewagi, jednak to za jego plecami toczyła się najbardziej zacięta walka. Ostatecznie kierowcy na miejscach 2-7 przecinali linię mety w odstępach mniejszych niż 1 s.! 

Wyniki Wyścigu Finałowego A

MiejsceImię i nazwiskoZysk/Strata (względem startu)
1.Miłosz Łachwa+3
2.Mateusz Matys-1
3.Grzegorz Kapała-1
4.Karol Ciecierski+1
5. Piotr Wsuł+3
6. Oskar Wiejas-Ziętek-3
7.Mikołaj Adamczuk0
8.Kajetan Balcerowski-2
9.Michał Ramiączek0

Niezależnie od wyniku, każdy kierowca może być dumny ze swojego występu na torze. Karting to nie tylko sport, ale także pasja i emocje. Wszyscy uczestnicy pokazali swoje najlepsze umiejętności. Na pierwszą trójkę każdej rundy czekają nagrody ufundowane przez firmę CX-80.

Dodatkowo kierowcy uczestniczący w ligach kartingowych E1GOKART biorą udział w specjalnej klasyfikacji kierowców, która obejmuje starty na więcej niż jednym obiekcie, rywalizują o trening wyczynowym gokartem na otwartym torze w zespole Ernst Racing. 

Kielecka Liga Kartingowa to cykl wyścigów, który przyciąga kierowców niezależnie od ich poziomu umiejętności. Uczestnictwo w zawodach kartingowych, które są przyjazne nawet dla amatorów często stają się początkiem nowej pasji związanej z motorsportem.

Link do wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/3433107113602900/3433107140269564

E1GOKART Kielce – Facebook

Previous

Rok Cup Poland – pogodowe zmagania w Toruniu

Next

Sztuka dołącza do Akademii ORLEN Team. Kolejny utalentowany kierowca ze wsparciem największego polskiego sponsora

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS