Przed kierowcami ADAC TCR Germany ostatni weekend wyścigowy w sezonie 2022. Szymon Ładniak z Liqui Moly Team Engstler chce zwieńczyć udany sezon na torze Hockenheim. Stawką podium w klasyfikacji generalnej sezonu oraz tytuł mistrzowski wśród juniorów.

Sezon 2022 dobiega końca. Szymon Ładniak może zaliczyć go do udanych. Kierowca z Lublina jeździł równo i punktował systematycznie. Efektem tego jest pozycja lidera w klasyfikacji sezonu wśród juniorów oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Polak jest bardzo blisko przypieczętowania udanego roku. Przed dwoma ostatnimi startami ma 28 punktów przewagi nad czwartym zawodnikiem i 18 nad wiceliderem wśród juniorów. Finał sezonu odbędzie się na torze Hockenheimring, na którym ścigają się między innymi kierowcy Formuły 1. Jak podkreśla lublinianin, bardzo lubi obiekt.

— To ostatni wyścig, dlatego wymagana jest koncentracja. Jestem gotowy do walki i zachowuję spokój jednocześnie. Bardzo lubię Hockenheimring, gdzie odbywały się także nasze testy przedsezonowe. Osiągałem bardzo dobre rezultaty i bardzo dobrze czułem się w samochodzie, więc mam same dobre wspomnienia — mówi Szymon Ładniak.

Rywalizację podczas zbliżającego się weekendu otworzą dwie piątkowe sesje treningowe oraz kwalifikacje do pierwszego wyścigu. Walka o punkty w sobotę rozpocznie sięo 11:35. Tego samego dnia, od godziny 18:00, kierowcy powalczą o jak najlepsze pozycje startowe przed niedzielnymi zawodami. Ostatni start w sezonie zacznie się o 11:35.

Transmisje obu wyścigów będzie można oglądać na portalu TheSport.pl.

Sponsorami Szymona Ładniaka są Bogdanka S.A., KGHM Polska Miedź, Liqui Moly oraz Lubelskie – Smakuj Życie.

Previous

Finał sezonu mistrzostw świata dla Marczyka i Gospodarczyka

Next

Wielki sukces Energylandia Rally Team. Zespół przywozi z Andaluzji tytuły mistrza oraz wicemistrza świata!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS