W dniach 12-13 maja 2017 roku odbyła się III runda serii Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Bydgoszczy zobaczyliśmy czołówkę zawodników serii kartingowej Rotaxa w naszym kraju. W zawodach startowali również nasi młodzi kierowcy kartingowi – klubu TTSK K-TEAM Tarnów działającego przy Małopolskim Ośrodku Sportów Motorowych – Torze Speed Race Tarnów, Maciej i Natalia Gładysz oraz Franciszek Belusiak.

Piątkowe kwalifikacje Natalia podsumowuje 4 czasem, natomiast Maciek 6 czasem. Z kolei podczas pierwszego wyścigu Maciek dowodzi świetnej formy. Z okrążenia na okrążenie przebija się w górę stawki, ustanawia najlepszy czas wyścigu i zamyka pierwszą 3. Natalia walcząc z rywalami metę mija 7. Kolejny start to również świetne tempo Maćka i ponownie 3 miejsce. Zaciętą walkę z rywalami Natalia ponownie podsumowuje 7 lokatą.

W półfinale Maciek startuje z 3 pola i szybko awansuje na pozycję vice-lidera. Naciskając przez cały wyścig Maksymiliana Obsta, na mecie zjawia się niezagrożony. Natalia utrzymując pewne, równe tempo atakuje kolejnych rywali i plasuje się na 5 pozycji. W finale Maciek nie odpuszcza i ponownie goni Obsta. Ostatecznie na mecie zjawia się 2 z przewagą nad kolejnym zawodnikiem sięgającą 5s. Ostatni wyścig to również świetna jazda Natalii. Zawodniczka bierze udział w szeregu pojedynków, notuje najlepszy czas wyścigu i sklasyfikowana zostaje na 4 pozycji.

Z kolei w klasyfikacji drużynowej tarnowianie zajmują bardzo dobre 1 miejsce.

W klasyfikacji generalnej MICRO MAXA Maciek jest liderem stawki (232 pkt), a Natalia zajmuje 6 pozycję (137 pkt).

Natomiast Franciszek Belusiak w kategorii Micro Max Pokazy ponownie radził sobie rewelacyjnie oraz jeździł dobrym tempem i zbierał cenne doświadczenie w stawce najmłodszych adeptów.

Pełni optymizmu czekamy na kolejne rundy zawodów.

Tradycyjnie składamy wielkie podziękowania dla Promotorów Sportu Kartingowego w Tarnowie i Małopolsce.

Kolejne rundy serii Rotax Max Challenge Poland 2017 zaplanowano na 9-11 czerwca na torze w Słomczynie.

Informacja prasowa,
zdjęcia: media4u

Previous

Prestiżowe ściganie i atrakcje na jubileusz Racing Center Łódź

Next

Basz sprawdzał Misano

Zobacz także