Największy halowy tor kartingowy w Łodzi, czyli Racing Center Łódź zaprasza w weekend 20-21 maja na świętowanie drugich urodzin obiektu zlokalizowanego przy ul. Wydawniczej 5 w centrum miasta. Organizator przygotował atrakcyjne zawody dla juniorów i dorosłych zaliczanych do prestiżowego rankingu Sodi World Series oraz całą masę promocji i nagród do wygrania. Zapowiedziano także zupełnie nowy układ trasy, która będzie dostępna dopiero 3 dni przed imprezą, a wszystko na bardzo wysokiej jakości gokartach francuskiego producenta Sodi.

ŚWIĘTOWANIE, PROMOCJE, NAGRODY

Sobota rozpocznie się od czwartej rundy cyklu Junior Cup Poland, a następnie rozegrany zostanie Urodzinowy Puchar Łodzi z czołówką polskiego kartingu halowego. Pierwszy dzień zakończy się tradycyjnym uczczeniem drugich urodzin toru w postaci specjalnego tortu, szampana oraz grilla na tarasie obiektu.

Niedziela to czas na ciekawe promocje z nagrodami. Co godzinę będzie losowany karnet na 5 jazd spośród osób, które w danej godzinie jeździli na torze. Śrubowanie rekordów w ciągu całego dnia będzie bardzo opłacalne, ponieważ najlepsza trójka na koniec dnia w dorosłym gokarcie Sodi RX8 oraz juniorskim Sodi LR5 otrzyma nagrody pieniężne (za 1. czas – 350 zł, za 2. czas – 150 zł, za 3. czas – 100 zł).

JUNIOR CUP POLAND (20.05.2017 10:00-14:00)

Porządne ściganie zaczną najmłodsi już od 08:00 rano w sobotę, gdy rozpoczną się treningi do czwartej rundy Junior Cup Poland. Startują w nim dzieci w dwóch kategoriach do 11 i 15 lat. Młodsza grupa dosiądzie 5,5-konnych gokartów Sodi LR5, a starsza topowych Sodi RX8 z silnikami o mocy 9 KM, gdzie będą doważeni do 50 kilogramów dla wyrównania szans. Najmłodsi współzawodniczą nie tylko indywidualnie, ale też zespołowo, ponieważ cykl przeznaczony jest m.in. dla szkółek kartingowych z całej Polski, które w trakcie sezonu zbierają punkty do klasyfikacji sezonu.

Wpisowe wynosi tylko 100 złotych, a w zamian za to dzieci zaliczą mnóstwo okrążeń w sesjach kwalifikacyjnych oraz biegach wyścigowych. Dokładna formuła zostanie potwierdzona na odprawie przed rozpoczęciem zmagań. Tor RCŁ jest jednym z niewielu obiektów w Polsce, na którym można zdobywać punkty do międzynarodowego rankingu SWS Junior Cup.

Szczegóły dotyczące zawodów, w tym rejestracji w systemie SWS czy zapisów przedstawiono w dedykowanym wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/1322862097804227/

URODZINOWY PUCHAR ŁODZI (20.05.2017 16:00-21:00)

„Głównym daniem” będzie Urodzinowy Puchar Łodzi, kwalifikowany do rankingu SWS Sprint Cup, czyli dla osób od 15 roku życia. Tutaj wpisowe także wynosi tylko 100 złotych, a młodzież i dorośli będą doważać się do 90 kilogramów w wózkach Sodi RX8. UPŁ będzie podzielony na 4 etapy – dwie serie kwalifikacyjne, wyścigi finałowe oraz dodatkową rywalizację w formie „niespodzianki”, która zostanie ujawniona na odprawie (wystartują w niej najlepsi z pierwszych trzech etapów). Na liście zgłoszeń jest już wiele czołowych nazwisk polskiego kartingu halowego.

Od środy warto odbyć jak najwięcej treningów na nowej konfiguracji, ponieważ oprócz znajomości trasy, personalne najlepsze czasy kierowców będą decydować o przypisaniu do późniejszej grupy kwalifikacyjnej (im później jedziemy, tym bardziej przyczepny jest tor). Najlepszy czas z sesji Q1 lub Q2 ustawi zawodników do odpowiednich wyścigów finałowych (najlepsza 12 będzie rywalizować o miejsca od 1-12 itd.). Podczas wyścigów będzie trzeba wykonać 2 pit-stopy, które odpowiednio zaplanowane mogą zdecydować o wyprzedzeniu rywali (polegają one na zatrzymaniu wózka w wyznaczonej strefie i oczekiwaniu na zielone światło do wyjazdu z alei).

Już teraz warto zapoznać się z regulaminem zawodów: http://www.rcw2.pl/download/regulamin_urodziny2017.pdf

Previous

Pasiewicz wraca na fotel wicelidera we Włoszech

Next

Za nami III runda serii Rotax - kolejne podium Macieja Gładysza

Zobacz także