Po udanym debiucie w serii Ferrari Challenge na torze w Walencji Szymon Ładniak celuje w zwycięstwo we włoskim Misano. Oba weekendowe wyścigi będą transmitowane na platformie Viaplay.

Rywalizacja w ramach Ferrari Challenge Europe przenosi się z Hiszpanii do Włoch. Areną zmagań tym razem będzie Misano World Circuit Marco Simoncelli.

– Przed drugim weekendem wyścigowym, jesteśmy bardzo skoncentrowani na pracy, którą musimy wykonać w Misano. Po zawodach w Walencji wiemy, co należy poprawić w samochodzie oraz jak ja muszę zmienić swój styl jazdy, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki. W tym tygodniu zamierzamy wprowadzić te zmiany i wykorzystać je do zwycięstwa. – podkreśla kierowca zespołu Gohm Scuderia GT Szymon Ładniak.

Niespełna miesiąc temu lublinianin w swoim debiucie stanął na podium drugiego wyścigu, co nie umknęło uwadze ekspertów. Podczas transmisji obu wyścigów można było usłyszeć wiele pochwał w kierunku młodego kierowcy z Polski za jego aktywność na torze i styl ścigania. Od pierwszego startu w sezonie Ferrari Challenge Europe minął niespełna miesiąc. Nie było to jednak czas wolny dla Szymona Ładniaka.

– Spędziłem dużo czasu w symulatorze i jestem przekonany, że bardzo dobrze poznałem ten tor. Moja praca i przygotowania na pewno przyniosą efekty. – podkreśla Ładniak.

Pierwszy sobotni wyścig rozpocznie się o godz. 16:30, a poprzedzą go przedpołudniowe kwalifikacje (11:15), podobny harmonogram będzie miał miejsce w niedzielę. Obie sesje kwalifikacyjne transmitowane będą na oficjalnym kanale Ferrari w serwisie Youtube. Natomiast wyścigi można oglądać na platformie Viaplay.

Ferrari Challenge Europe to jeden z najdłużej trwających cykli single-make w historii firmy z Maranello. To seria, w której decydują umiejętności kierowców. Ta sama marka, ten sam model, ten sam rok i ta sama generacja, nie ma żadnej przewagi technicznej.

Tegoroczna edycja Ferrari Challenge Europe to siedem weekendów wyścigowych z finałowym wyścigiem na torze w Mugelo (Włochy). W czerwcu kierowcy zawitają również na Circuit de la Sarthe w Le Mans, gdzie tegoroczny wyścig będzie jednym z wydarzeń towarzyszących setnej edycji legendarnego wyścigu 24h Le Mans.

Harmonogram 21-23.04.2023

Piątek:
11:15 – 13:15 Testy
16:30 – 18:00 Trening 

Sobota:
10:05 Kwalifikacje
17:15 Wyścig 1 

Niedziela:
10:05 Kwalifikacje
17:15 Wyścig 2

Transmisje:

Kwalifikacje 1 -> https://www.youtube.com/live/kXoVC8Baqbg?feature=share
Wyścig 1 -> https://www.youtube.com/live/E0vplglKKWo?feature=share 
Kwalifikacje 2 ->
https://www.youtube.com/live/ZNhQNPdWCHI?feature=share
Wyścig 2 -> https://www.youtube.com/live/Nvm8imkToDE?feature=share

Previous

Półmetek Poznańskiej Ligi Kartingowej za nami! Sprawdź jak przebiegała 4 runda zmagań na torze E1GOKART Poznań

Next

Rekord frekwencji i zacięta walka do samego końca! 4 runda Śląskiej Ligi Kartingowej

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS