IV Runda Poznańskiej Ligi Kartingowej oznacza półmetek X sezonu rozgrywanego na torze E1GOKART Poznań i zgromadziła 44 zawodników.

Poznańska Liga Kartingowa zaliczana jest do ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series (SWS). Ta seria to forma rywalizacji otwarta dla wszystkich kierowców, którzy przystępują do rywalizacji na gokartach marki Sodikart. W ramach SWS rozgrywana jest niezliczona ilość wyścigów na różnych torach, które pozwalają kierowcom z całego świata rywalizować ze sobą. Sodi World Series to często pierwsza styczność dla pasjonatów motorsportu, aby przeżyć niezapomniane emocje i rywalizować z najlepszymi kierowcami w wyścigach.  

Tuż po zamknięciu list startowych oraz krótkim briefingu uczestnicy przystąpili do kwalifikacji. W trakcie czwartej rundy, po raz pierwszy w tym sezonie, zawodnicy rywalizowali także na zewnętrznej części toru, która otwierana jest przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.

Wynikiem kwalifikacji było połączenie 2 z 3 najlepszych czasów okrążeń, a najgorszy wynik był odrzucany. Kwalifikacje wygrał Maciej Szubczyński, który wyprzedził o zaledwie 0,142 sekundy Wiktora Wotę. Na trzecim miejscu uplasował się Kuba Piechulski.

W trakcie IV Rundy Poznańskiej Ligi Kartingowej odbyły się 4 wyścigi finałowe. Finały D, C i B to wyścigi na dystansie 15 okrążeń z jednym obowiązkowym zjazdem do pit-stopu. Zwycięstwo w tych finałach oznaczało awans do wyższego finału i start z ostatniego miejsca jako „lucky-winner”.

W trakcie wyścigu finałowego D doszło do kilku zaciętych pojedynków. Warto zaznaczyć świetny rajd Janusza Bekierskiego, który w trakcie wyścigu awansował aż o 6 pozycji. Linię mety jako pierwszy przeciął Gustaw Chrzanowski, jednak w wyniku 5-sekundowej kary za niezatrzymanie się w strefie pit stop spadł na drugie miejsce. Tuż za jego plecami, a ostatecznie zwyciężczynią wyścigu okazała się Zuzanna Wilczyńska, która do samego końca nie odpuściła walki o zwycięstwo.

W finale C zwyciężył Damian Chmielewski, awansując w trakcie wyścigu o dwie lokaty. Miejsce drugie zajął Maciej Płócienniczak, który „przeskoczył” zawodników aż o 4 lokaty. Wiktor Szkarapata, który startował do wyścigu z pierwszego miejsca, uzupełnił trzeci stopień podium. 

W finale B znajdowało się wielu zawodników, którzy regularnie przebijają się do Finału A. Można śmiało powiedzieć, że stawka Poznańskiej Ligi Kartingowej jest bardzo zacięta i o awansie do najwyższego finału często decydować może indywidualna dyspozycja zawodników i ich wyniki z kwalifikacji. Wyścig był bardzo zacięty, a najlepsze okrążenie zaliczył Juliusz Kaźmierczak z czasem 53.190, który ostatecznie ukończył zmagania w tym finale na 3 miejscu, awansując względem startu o dwie lokaty. Pierwsze i drugie miejsce, bez zmian po starcie zajęli kolejno Maciej Zwierzyński i Michał Kaczmarek, którzy przez cały wyścig rywalizowali o zwycięstwo, a tym samym awans do finału A.

Finał A, najbardziej prestiżowy wyścig, toczył się na dystansie 21 okrążeń z dwoma obowiązkowymi zjazdami do pit-stopu. 

Kuba Piechulski, utrzymał swoją dobrą formę i wygrał ten wyścig notując najlepsze okrążenia oraz dokonując dwóch wyprzedzeń w trakcie rywalizacji. Miejsce drugie zajął Wiktor Wota, który w trakcie wyścigu wyprzedził Macieja Szubczyńskiego, jednak po obowiązkowych pit-stopach wyjechał za zwycięzcą 4 rundy PLK. Trzecie miejsce zajął wspomniany wcześniej M.Szubczyński, notujący spadek o dwie lokaty w wyścigu. 

Wyniki Finału A

MiejsceImię i nazwiskoZysk/Strata (względem startu)
1.Kuba Piechulski+2
2.Wiktor Wota0
3. Maciej Szubczyński-2
4.Maciej Brymora+2
5. Dawid Chart+3
6. Franek Dobke-1
7.Filip Nowak0
8.Kacper Marcinkowski-4
9.Maciej Zwierzyński+3
10.Hubert Fenc-1
11.Maciej Koziara-1
12.Jakub Tworzowski-1

IV Runda Poznańskiej Ligi Kartingowej przyniosła wiele emocji i zaciętej rywalizacji na torze E1GOKART Poznań. Czekamy już na kolejne rundy tej fascynującej rywalizacji!

Ostatnia runda Poznańskiej Ligi Kartingowej przyciągnęła 44 utalentowanych kierowców gotowych na zaciętą rywalizację. Tor E1GOKART Poznań był miejscem, gdzie emocje sięgnęły zenitu, a fani kartingu mogli zobaczyć jak najlepsi zawodnicy mierzą się ze sobą.

Poznańska Liga Kartingowa, będąca częścią ogólnoświatowego rankingu Sodi World Series, dostarcza niezapomnianych emocji i wciąga kibiców w świat sportów motorowych. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników i zwycięzców, którzy sprawili, że IV Runda PLK była wyjątkowa.

Warto również wspomnieć o partnerach Poznańskiej Ligi Kartingowej, którzy wspierają wydarzenie. Niezależnie od wyniku, każdy kierowca może być dumny ze swojego występu na torze. Karting to nie tylko sport, ale także pasja i emocje. Wszyscy uczestnicy pokazali swoje najlepsze umiejętności. Na pierwszą trójkę każdej rundy czekają nagrody ufundowane przez firmę CX-80.

Dodatkowo kierowcy uczestniczący w ligach kartingowych E1GOKART biorą udział w specjalnej klasyfikacji kierowców, która obejmuje starty na więcej niż jednym obiekcie, rywalizują o trening wyczynowym gokartem na otwartym torze w zespole Ernst Racing.

Previous

Sztuka dołącza do Akademii ORLEN Team. Kolejny utalentowany kierowca ze wsparciem największego polskiego sponsora

Next

Celem jest zwycięstwo. Szymon Ładniak przed startem w Misano

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS