Za nami piąte rundy ligowych zmagań na torach E1GOKART w ramach Kieleckiej, Poznańskiej i Śląskiej Ligi Kartingowej.

Ligi kartingowe E1GOKART to gwarancja wyścigowych doświadczeń dla kierowców o każdym poziomie umiejętności. Śmiało możemy stwierdzić, że sieć E1GOKART wyznacza standardy przygotowania, organizacji oraz atmosfery panującej na ligach kartingowych. Każda z lig uczestniczy także w ogólnoświatowym rankingu Sodi World Series (SWS). Dzięki temu kierowcy ścigając się na torach uczestniczących w tym rankingu rywalizują z ponad 100 000 zawodnikami z całego świata! 

W trakcie piątej rundy Kieleckiej, Poznańskiej i Śląskiej Ligi Kartingowej wzięło udział łącznie 155 zawodników!

Kielecka Liga Kartingowa – Runda 5

Do rywalizacji w czasie V Rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej przystąpiło 28 zawodników i zawodniczek. Ku uciesze organizatorów oraz zawodników pogoda dopisała i zawody odbyły się także na zewnętrznej części toru! Dla urozmaicenia zawodów kwalifikacje rozgrywane są jedynie na wewnętrznej pętli, a wyścigi odbywają się na konfiguracji rozszerzonej o część zewnętrzną.

Czasówkę wygrał Mateusz Matys, który zanotował również najlepszy czas kwalifikacji osiągając wynik 30.423 s. Drugie miejsce kwalifikacji oraz drugi najlepszy czas pojedynczej sesji osiągnął Oskar Wiejas-Ziętek z czasem 30.495 s. Następne miejsca kwalifikacji zajęli kolejno: Grzegorz Kapała, Miłosz Łachwa, Grzegorz Waszkowski oraz Piotr Wsuł.  

Po zakończonych kwalifikacjach, zawodnicy wylosowali gokarty oraz przystąpili do startów finałowych. Podczas piątej rundy odbyły się 3 wyścigi na dystansie 15 okrążeń z jednym obowiązkowym zjazdem do pit-stopu. Dodatkową atrakcją jest fakt, że w finałach C oraz B zwycięstwo oznaczało awans do wyższego finału i start z ostatniego miejsca jako „lucky-winner”. 

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Andrzej Szczodrak
2.-1Dominik Kozłowski
3.0Maciej Pietryka
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Nina Rauner
2.+1Kajetan Balcerowski
3.+2Krystian Wielgos

Mateusz Matys po raz kolejny potwierdził swoją świetną formę i po raz czwarty zwyciężył w V sezonie Kieleckiej Ligi Kartingowej. Na drugim miejscu podium uplasował się zwycięzca poprzedniej rundy – Miłosz Lachwa, który w trakcie wyścigu wyprzedził Grzegorza Kapałę oraz Oskara Wiejasa-Ziętka. Miejsce trzecie zajął Grzegorz Waszkowski, który także zaliczył dwa wyprzedzania. 

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Mateusz Matys
2.+2Miłosz Lachwa
3.+2Grzegorz Waszkowski
4.-1Grzegorz Kapała
5.-3Oskar Wiejas-Ziętek
6.+1Michał Ramiączek
7.+1Piotr Wsuł
8.+3Nina Rauner
9.+1Radosław Ozioro
10.-1Mikołaj Adamczuk
11.-3Pola Dolatowska

Poznańska Liga Kartingowa – Runda 5

Warunki pogodowe pozwoliły uczestnikom na rywalizację także na zewnętrznej części toru. W trakcie piątej rundy PLK o zwycięstwo walczyło 55 zawodników. 

Kierowcy najpierw rywalizowali na etapie kwalifikacji, które składały się z trzech sesji po 4 okrążenia pomiarowe. Jako wynik końcowy etapu brana jest suma dwóch z trzech najlepszych czasów każdej sesji – jeden, najgorszy wynik jest odrzucany. 

Kwalifikacje z przewagą zaledwie 0,001 s. na sumie czasów wygrał Wiktor Wota, a drugie miejsce zajął Maciej Szubczyński. Miejsce 3 ze stratą 0,06 s. do lidera zajął Franek Dobke.

Uczestnicy przystąpili następnie do wyścigów, które składały się z:

  • 15 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach E-B
  • 20 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów prezentują się następująco:

Finał E
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Patryk Słomka
2.0Kamil Grala
3.0Wojciech Ziółkowski
Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Michelle Raben
2.+6Marcin Rafalik
3.-1Kuba Hoza
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Damian Chmielewski
2.+1Mariusz Wierzbicki
3.+1Kuba Wojtuś
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Tomek Rompczyk
2.+1Krzysztof Wawrzyniak
3.-2Michał Kaczmarek

Finał A to bardzo pewne zwycięstwo Macieja Szubczyńskiego. Wiktor Wota, który startował z pozycji lidera „spalił” jedną z dwóch obowiązkowych procedur pit-stop, co wykluczyło go z dalszej walki o najwyższy stopień podium. Świetne tempo zaprezentowali Krzysztof Gnabasik i Juliusz Kaźmierczak, którzy awansowali kolejno na drugie i trzecie miejsce, notując w wyścigu awans o odpowiednio 5 i 6 pozycji. Zwycięzca Finału A, Maciej Szubczyński zaliczył również najszybsze okrążenie i pewnie odjechał rywalom, którzy walczyli między sobą o pozostałe lokaty. 

Wyniki Finału A:

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Maciej Szubczyński
2.+5Krzysztof Gnabasik
3.+6Juliusz Kaźmierczak
4.+1Kacper Marcinkowski
5.+1Sebastian Rosicki
6.-2Maciej Brymora
7.-4Franek Dobke
8.+3Hubert Fenc
9.-1Maciej Koziara
10.0Maciej Zwierzyński
11.-10Wiktor Wota
12.0Tomek Rompczyk

ŚLĄSKA LIGA KARTINGOWA – RUNDA III 

W trakcie piątej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej do rywalizacji przystąpiło 73 uczestników. Bardzo wysoka frekwencja w trakcie V sezonu ŚLK oraz świetne przygotowanie obiektu pokazuje, że w Polsce da się promować i popularyzować sport kartingowy. Wielu uczestników dołączyło do rywalizacji w poprzednich sezonach Śląskiej Ligi Kartingowej i na dobre wkręciło się w rywalizację w sportach motorowych. 

W trakcie 5 rundy zawodnicy rywalizowali najpierw na etapie kwalifikacji, które składały się z 3 sesji po 4 okrążenia pomiarowe. Wynikiem końcowym czasówki była suma dwóch z trzech najlepszych czasów, a jeden najgorszy wynik był odrzucany. 

Kwalifikacje z przewagą zaledwie 0,006 s. (na sumie dwóch czasów) wygrał Krystian Kopacki, tuż za nim drugie miejsce zajął Mateusz Matys, a wynik o 0,042 s. gorszy uzyskał Natan Janiak, który ukończył czasówkę na miejscu 3. Seria kwalifikacji na torze E1GOKART Chorzów udowodniła, że obsługa bardzo dobrze przygotowała gokarty do zawodów. Dla przykładu możemy podać, że miejsca 17 – 43 dzieliła zaledwie 1 s. na różnicy sumy 2 z 3 najlepszych czasów. 

Następnie uczestnicy przeszli do wyścigów, które składały się z:

  • 15 okrążeń i jednej obowiązkowej procedury pit-stop w Finałach E-B
  • 22 okrążeń i dwóch obowiązkowych procedur pit-stop w Finale A

Wyniki finałów piątej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej prezentują się następująco:

Finał E
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Przemek Kopij
2.0Tomasz Sadlok
3.+1Jakub Janosz
Finał D
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+2Maciej Kampa
2.+2Adam Kogut
3.-1Denis Kaczor
Finał C
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Michał Tukaj
2.0Dominik Miazga
3.+5Kacper Kamiński
Finał B
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.0Miłosz Lachwa
2.+2Karol Bieg
3.-1Tomasz Sierek

W trakcie Finału A piątej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej najlepsze tempo wyścigowe, które zapewniło zwycięstwo w wyścigu zaprezentował Mateusz Matys. W trakcie wyścigu popisał się bardzo pewnym wyprzedzeniem na startującym z pierwszej lokaty Krystianem Kopackim. Kopacki w wyniku incydentu wyścigowego stracił finalnie aż 7 miejsc względem startu, kończąc wyścig na ósmym miejscu. Matys skorzystał na walce pozostałych rywali i odjechał swoim przeciwnikom pewnie prowadząc do końca wyścigu. W walce o pozostałe miejsca na podium do końca wyścigu liczyło się aż 5 zawodników – Natan Janiak, Daniel Gajowczyk, Bartek Hetmańczyk, Marcin Gajowczyk i Bartosz Babicz. Ostatecznie to kolejno Natan Janiak i Daniel Gajowczyk zajęli miejsca na podium. 

Finał A
PozycjaZysk/StrataImię i Nazwisko
1.+1Mateusz Matys
2.+1Natan Janiak
3.+3Daniel Gajowczyk
4.+1Bartek Hetmańczyk
5.+2Marcin Gajowczyk
6.+3Bartosz Babicz
7.+3Piotr Kwaśniowski
8.-7Krystian Kopacki
9.+2Antoni Smoliński
10.+2Kevin Ploch
11.+5Miłosz Lachwa
12.+1Wiktor Kałuża
13.+2 Marcin leszczyński
14.-6Mateusz Stolecki
15.-11Oliwer Pilch
16.-2Dariusz Jawoszek

LIGI KARTINGOWE E1GOKART TWORZĄ NAJWIĘKSZE ZAWODY KARTINGOWE W POLSCE. WYSOKA FREKWENCJA, ŚWIETNA ATMOSFERA, SPORTOWA RYWALIZACJA I WYJĄTKOWA KARTINGOWA SPOŁECZNOŚĆ PRZYCIĄGAJĄ RÓWNIEŻ NOWYCH PARTNERÓW LIG, KTÓRZY WSPIERAJĄ WYDARZENIA.

Spośród partnerów lig kartingowych E1GOKART możemy wymienić:

Ernst Racing – sponsor nagrody specjalnej w postaci treningu gokartem wyczynowym na otwartym torze.

CX-80  – sponsor nagród dla podium każdej rundy zawodów wszystkich lig E1GOKART.

Bracia Pietrzak – Car detailing 360 oraz Delixirum_official – sponsorzy nagród dla podium każdej rundy oraz nagród dla podium klasyfikacji generalnej ŚLK.

Park Rozrywki FlySky – sponsor nagrody dla podium klasyfikacji generalnej KLK.

RentPaul – wypożyczalnia samochodów – Nagrody dla zwycięzcy każdej rundy oraz nagroda dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej ŚLK w postaci Audi RS3 na weekend! 

Events Factory – obsługa cateringowa Śląskiej Ligi Kartingowej.

TORY E1GOKART PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO PROPAGOWANIA KARTINGU, A TYM SAMYM MOTORSPORTU W POLSCE. PROFESJONALIZM ORAZ PASJA ORGANIZATORÓW POZWOLIŁY NA STWORZENIE NAJWIĘKSZYCH KARTINGOWYCH WYDARZEŃ W KRAJU.

Już za niecałe dwa tygodnie ruszają szóste rundy lig kartingowych na torach E1GOKART! Warto dodać, że do wydarzenia może dołączyć każdy – niezależnie od poziomu zaawansowania!

Previous

Z matury prosto na tor. Karol Kręt rozpoczyna sezon Porsche Sports Cup

Next

Szymon Ładniak wraca na Red Bull Ring po pierwsze zwycięstwo

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS