Pierwsza edycja Pucharu Polski w Kartingu Halowym(PPKH)od razu zyskała miano jednych z bardziej prestiżowych imprez w kraju. Organizatorami zawodów byli dobrze znani ze świata kartingu kierowcy: Remigiusz Drzazga oraz Bartłomiej Malutko. Na szczecińskim torze pojawiło się aż 58 najlepszych zawodników z całego kraju.

16 października 2016 na torze Silver Gokart Center odbyły się 24 wyścigi kwalifikacyjne w dwóch kategoriach wagowych: 95kg oraz 80kg. Dodatkowo dla najlepszej 30-tki czekały dwa wyścigi finałowe. 15-tu zawodników z każdej kategorii z największą ilością punktów zgromadzonych w kwalifikacjach walczyło o tytuł „najlepszego kierowcy w  kraju”.

Scenariusz zawodów mocno przypominał organizowane zawody PIKC, który w większości dobrze znany był zawodnikom. Sędzią głównym zawodów był Robert Serafin, który przez blisko 16-godzin czujnie przyglądał się wyścigom.

Wyniki Pucharu Polski w kategorii 95kg:

  1. Wojciech Stefaniuk z Gorzowa Wielkopolskiego,
  2. Mateusz Bartsch z Krakowa,
  3. Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry.

W kategorii 80kg wyniki wyglądają następująco:

  1. Jakub Ziobro z Rzeszowa,
  2. Michał Ryndzionek z Jeleniej Góry,
  3. Adrian Ziejewski ze Szczecina.

puchar_polski_w_kh_2016_80kg_004

Oprócz klasyfikacji indywidualnej, każdy z zawodników mógł walczyć również w klasyfikacji drużynowej. W tym celu należało utworzyć zespół składający się z maksymalnie 3 zawodników. Najmocniejszym teamem okazał się:

  1. WP TRANS (Wołynka, Ziejwski, Ryndzionek)
  2. Silver Stars (Frąnckowiak, Stefaniuk, Tychawski)
  3. Procars (Ziobr, Zając, Olechowski)

puchar_polski_w_kh_2016_druzynowe_003

Gratulujemy zwycięzcom!

fot. Ewa Stefaniuk

 

Previous

Rotax MAX Challenge Grand Finals 2016 czas zacząć

Next

36 Polaków na Rok Cup International Final 2016

Zobacz także