Za nami siódme rundy Kieleckiej, Poznańskiej i Śląskiej Ligi Kartingowej.

Ligi kartingowe E1GOKART to gwarancja wyścigowych emocji i rywalizacji dla kierowców niezależnie od poziomu umiejętności. Każda z lig uczestniczy w ogólnoświatowym rankingu Sodi World Series (SWS). Dzięki temu kierowcy ścigając się na torach uczestniczących w tym rankingu rywalizują z ponad 100 000 zawodnikami z całego świata!

Kielecka Liga Kartingowa – Runda 7

Do rywalizacji w czasie V Rundy Kieleckiej Ligi Kartingowej przystąpiło 20 zawodników i zawodniczek. Ku uciesze organizatorów oraz zawodników pogoda dopisała i zawody odbyły się także na zewnętrznej części toru!

Dla urozmaicenia zawodów kwalifikacje rozgrywane są jedynie na wewnętrznej pętli toru, natomiast wyścigi na konfiguracji rozszerzonej o część zewnętrzną.

Czasówka na torze E1GOKART Kielce to cztery sesje, z których pod uwagę brana jest suma dwóch najlepszych wyników. Zwycięzcą tego etapu został Mateusz Matys, który zanotował również najlepszy pojedynczy czas okrążenia: 30.280 s. Na drugim miejscu po kwalifikacjach był Oskar Wiejas-Ziętek, a za nim kolejno Miłosz Łachwa, Grzegorz Kapała, Grzegorz Waszkowski oraz Mikołaj Adamczuk.

Po zakończonym etapie czasowym, zawodnicy wylosowali gokarty oraz przystąpili do startów finałowych. Podczas siódmej rundy odbyły się dwa wyścigi na dystansie 15 okrążeń z jednym obowiązkowym zjazdem do pit-stopu. Dodatkową atrakcją jest fakt, że w finale B zwycięstwo oznaczało awans do wyższego wyścigu i start z ostatniego miejsca jako „lucky-winner”.

Finał B
PozycjaImię i NazwiskoZysk/Strata
1.Krystian Wielgos+3
2.Kacper Nawara+3
3.Adam Korbel+5

Mateusz Matys kolejny raz potwierdził swoją świetną formę i po raz piąty zwyciężył w XVI sezonie Kieleckiej Ligi Kartingowej. Na drugim miejscu podium uplasował się zwycięzca klasyfikacji senior Grzegorz Kapała, a tuż za jego plecami na mecie zameldował się Oskar Wiejas – Ziętek.

Poznańska Liga Kartingowa – Runda 7

Warunki pogodowe pozwoliły uczestnikom na rywalizację także na zewnętrznej części toru. W trakcie siódmej rundy PLK o zwycięstwo walczyło 41 zawodników.

Kierowcy najpierw rywalizowali na etapie kwalifikacji, które składały się z trzech sesji, gdzie w każdej do przejechania były 4 okrążenia pomiarowe. Jako wynik końcowy etapu brana była suma dwóch z trzech najlepszych czasów każdego przejazdu – jeden, najgorszy wynik był odrzucany.

Kwalifikacje z przewagą 0,4 s wygrał Wiktor Wota, a drugie miejsce zajął Maciej Szubczyński. Ze stratą 0,2 s. do Szubczyńskiego na kolejnym miejscu uplasował się Kacper Marcinkowski.

3.Michał Kaczmarek0

Finał A to bardzo pewne zwycięstwo Wiktora Woty. Za jego plecami na podium finiszował Maciej Szubczyński, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Gnabasik, który w trakcie wyścigu pokazał bardzo dobre tempo i pewnie awansował aż o 3 lokaty. Świetny pościg zanotował również Maciej Brymora, który w trakcie wyścigu awansował o 4 miejsca, ostatecznie kończąc rywalizację na czwartej lokacie.

ŚLĄSKA LIGA KARTINGOWA – VII RUNDA

W trakcie siódmej rundy Śląskiej Ligi Kartingowej do zawodów przystąpiło 72 kierowców. Wielu z nich dołączyło w poprzednich sezonach ligi i na dobre wkręciło się w rywalizację w sportach motorowych. Cieszy jednak fakt, że w niemalże każdej rundzie zmagań pojawiają się nowi uczestnicy podejmujący walkę z najlepszymi.

W trakcie 7 rundy zawodnicy rywalizowali najpierw na etapie kwalifikacji, które składały się z 3 sesji po 4 okrążenia pomiarowe. Wynikiem końcowym czasówek była suma dwóch z trzech najlepszych wynikow, a jeden najgorszy był odrzucany.

Kwalifikacje bardzo pewnie wygrał Bartosz Babicz, a tuż za nim drugie miejsce zajął Krystian Kopacki. Na trzecim miejscu znalazł się Mateusz Matys. Seria kwalifikacji na torze E1GOKART Chorzów udowodniła, że obsługa bardzo dobrze przygotowała gokarty do rywalizacji, a kierowcy prezentują wysoki poziom umiejętności. Dla przykładu możemy podać, że miejsca 7 – 27, a także 28 – 50 dzieliła zaledwie 1 s. na różnicy sumy 2 z 3 najlepszych czasów.