Najstarsza seria kartingowa w Polsce zakończyła sezon z przytupem. Siódma tegoroczna runda Rok Cup Poland stała pod znakiem rekordowej frekwencji i emocjonującej rywalizacji, która uatrakcyjniła jesienne wyścigi na Kartodromie Bydgoszcz. 

Aż 85 zawodników, startujących w czterech kategoriach, wzięło udział w finałowej rundzie Pucharu, który już po raz drugi w tym roku gościł na malowniczo położonym torze nad Brdą. A było o co walczyć, bo na najlepszych zawodników klas Mini, Junior i Senior Rok czekały nagrody dodatkowe, w postaci symbolicznych biletów na Rok Cup Superfinal 2022.

W gronie najmłodszych kartingowców ponownie klasą dla siebie był Błażej Kostrzewa, który był poza zasięgiem rywali zarówno w kwalifikacjach, jak i we wszystkich czterech wyścigach finałowych Baby Roka. Obok niego na podium w Bydgoszczy stanęli Henryk Romanowski i Adam Majek, a czołówka końcowej klasyfikacji sezonu wygląda następująco:

1. Błażej Kostrzewa (A. Radomski/TGR Motorsport)

2. Adam Bryła (A. Wielkopolski/Bambini Racing)

3. Borys Piotrowski (A. Rzemieślnik/DSR Shifter)

4. Adam Majek (A. Rzemieślnik/Bambini Racing)

5. Henryk Romanowski (A. Koszaliński/ST Racing)

6. Makar Palshyn (Ukraina/Borsh Racing)

Kategorię Mini Rok także wygrał faworyt, Wojciech Woda, chociaż w czasówce triumfował Oleksandr Legenkyi z Ukrainy, a w pierwszym wyścigu Alan Jakóbiak (Woda był dopiero siódmy). W podsumowaniu rundy drugą lokatę zajął Jakub Kiwalski, a trzecią wspomniany Alan Jakóbiak. Woda i Kiwalski otrzymali bilety na Rok Cup Superfinal, natomiast „generalka” sezonu 2022 prezentuje się tak:

1. Wojciech Woda (A. Wielkopolski/Parolin Poland)

2. Jakub Kiwalski (A. Leszczyński/Bambini Racing)

3. Tomasz Cichoracki (A. Wielkopolski/Bambini Racing)

4. Adrian Potępa (A. Wielkopolski/Jastrzębski Racing)

5. Miłosz Smuk (A. Rzemieślink/Parolin Poland)

6. Alan Jakóbiak (A. Radomski/TGR Motorsport)

W Junior Roku najlepszą formę zaprezentował Oliwier Kobiela, który był najszybszy w kwalifikacjach i w pierwszych trzech biegach finałowych. Ostatni wyścig padł łupem Franciszka Hałatnika, który stanął na drugim stopniu podium, natomiast trzeci był Franciszek Czapla – triumfator końcowej klasyfikacji tej kategorii, który razem z Kobielą odebrał przepustki do Lonato. Na czele punktacji po finałowej rundzie znaleźli się:

1. Franciszek Czapla (A. Leszczyński/AMO Racing)

2. Oliwier Kobiela (A. Ziemi Tyskiej/Jastrzębski Racing)

3. Franciszek Hałatnik (A. Leszczyński/Jastrzębski Racing) 

4. Franciszek Lassota (A. Rzemieślnik/Parolin Poland)

5. Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing)

6. Antoni Kosiba (A. Wielkopolski/AMO Racing),

Natomiast ostatnią rundę sezonu w klasie Senior Rok wygrał startujący gościnnie Kacper Nadolski, koncentrujący się ostatnio na występach za granicą. Nadolski nie dał szans rywalom mijając linię mety na pierwszej pozycji we wszystkich wyścigach. W podsumowaniu zawodów w Bydgoszczy tuż za nim sklasyfikowano Adriana Łabudę i Adama Piszczako, który został triumfatorem klasyfikacji generalnej po siedmiu rundach i otrzymał od promotora serii Rok Cup Poland, Andrzeja Ościka, bilet na Superfinał. Warto dodać, że po wyjątkowo zaciętej rywalizacji w tegorocznym sezonie Adrian Łabuda i Antoni Bal zgromadzili taką samą liczbę punktów i o drugiej lokacie w Pucharze zadecydowała większa liczba zwycięstw zawodnika teamu JR Racing. A tak wygląda końcowa klasyfikacja Senior Roka:

1. Adam Piszczako (A. Wielkopolski/KRT)

2. Adrian Łabuda (A. Rzemieślnik/JR Racing)

3. Antoni Bal (A. Radomski/Parolin Poland)

4. Jakub Jarosz (AMK Wrocławski/AMO Racing)

5. Jan Wąż-Ambrożewicz (TNSM Sparta Wrocław/D&D Motorsport)

6. Janusz Gładysz (A. Śląski/AMO Racing)

Krajowy sezon serii Rok Cup Poland dobiegł końca. Puchary i nagrody zostaną rozdane podczas grudniowej gali PZM w Warszawie, ale wcześniej, bo w dniach 19-22 października najlepsi Rokersi powalczą o laury w światowym finale – Rok Cup Superfinal 2022, rozgrywanym już tradycyjnie na South Garda Karting we włoskim Lonato.  

Previous

Szymon Ładniak czuje niedosyt po startach na Sachsenringu

Next

Zespół Energylandia Rally Team walczy o mistrzostwo świata!

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS