Drugi sezon rywalizacji na torze E1GOKART Gdańsk zakończony! Za nami siedem rund pełnych rywalizacji i walki na torze. Ligi kartingowe E1GOKART to okazja do rywalizacji kierowców niezależnie od poziomu umiejętności i doświadczenia! W poniedziałek, 3 czerwca, odbyła się siódma, a zarazem finałowa runda II Sezonu Pomorskiej Ligi Kartingowej. Zawody te są zaliczane do ogólnoświatowego rankingu SODI World Series (SWS) w kategorii Sprint.

Średnia frekwencja w ciągu całego sezonu Pomorskiej Ligi Kartingowej wyniosła aż 65 zawodników! To przekłada się na 517 slotów wyścigowych razem z prologiem zawodów, który poprzedzał sezonową rywalizację. Tak wysoka obecność przełożyła się na zaciętą i emocjonującą sportową rywalizację na torze. W trakcie całego sezonu swoich sił spróbowało 131 zawodników.

Duże „eventy” to ogromne wyzwanie, zarówno pod względem organizacji samej rywalizacji jak i przygotowania gokartów, aby zapewnić jak najrówniejszą rywalizację.

Dzięki świetnej pracy całego zespołu E1GOKART zawodnicy mają gwarancję, że w walce będą się liczyć ich umiejętności, a nie szczęście w losowaniu wózków. 

Dodamy również, że w zawodach brało udział wielu kierowców z całej Polski, znanych nam z pozostałych lig E1GOKART, a także wielu innych torów kartingowych. W trakcie ostatniej rundy wielu zawodników odwiedziło tor w formie treningu przed drugą rundą zawodów E1GOKART Polish Endurance Cup 2024 r., czyli 6-godzinnych zawodów drużynowych, które również odbędą się na torze w Gdańsku.

Za nami siódma, finałowa runda drugiego sezonu Pomorskiej Ligi Kartingowej. Po raz drugi w tym sezonie w trakcie wyścigów zwyciężył Karol Kwidziński. Drugie miejsce w wyścigu zajął Ziemowit Werra, a na trzecim stopniu podium znalazł się Wiktor Wota. 

7 zaciętych rund na Pomorskiej Lidze Kartingowej

Wyniki w tym sezonie podzielili między sobą czterej kierowcy. Pierwsza, druga oraz szósta runda padły łupem Ziemowita Werry. W trzeciej rundzie zwyciężył Mistrz pierwszego sezonu Pomorskiej Ligi Kartingowej – Wiktor Wota. Niestety wystartował on tylko w 4 rundach, przez co jego wynik nie został zaliczony do końcowej klasyfikacji generalnej. Czwarta i siódma runda dała triumf Karolowi Kwidzińskiemu, a zwycięzcą rundy piątej został Franek Dobke. Dobke również nie został sklasyfikowany w wymaganej liczbie rund. Na wynik końcowy składało się 5 najlepszych wyników z 7 rozgrywanych na torze E1GOKART Gdańsk rund. Po zaciętej rywalizacji to właśnie Ziemowit Werra został nowym mistrzem Pomorskiej Ligi Kartingowej, prezentując zdecydowanie najrówniejszą formę w czasie całego sezonu zawodów.

Klasyfikacja generalna po odliczeniu dwóch najgorszych wyników (lub nieobecności) prezentuje się następująco: 

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaWynik końcowy
1Ziemowit Werra172
2Karol Kwidziński155
3Mateusz Madajewski140
4Tomek Rompczyk103
5Franciszek Morawiak100
6Mateusz Rudziński99
7Błażej Mielewczyk90
8Michał Kłos84
9Aleks Mroczko83
10Jarosław Bednarski82

Dodatkowe punkty w klasyfikacji generalnej można było uzyskać za wygrane kwalifikacje oraz za best-lap całego etapu wyścigów – w każdym z tych przypadków zawodnicy walczyli o jeden cenny punkt do generalki.

Tylko trzech zawodników zdobyło dodatkowe punkty przez cały sezon. Za zwycięstwo w kwalifikacjach byli to:

  • Ziemowit Werra – Rundy 1, 2, 4, 6, 7
  • Wiktor Wota – Runda 3
  • Karol Kwidziński – Runda 5

Z kolei dodatkowy punkt za best-lap całego etapu wyścigów przypadał następująco:

  • Ziemowi Werra – Rundy 1, 2
  • Wiktor Wota – Rundy 3,5,7
  • Karol Kwidziński – Rundy 4,6

Organizatorzy dodatkowo przygotowali nowość dla uczestników w postaci dodatkowej klasyfikacji Masters, czyli klasyfikacji dla zawodników od 40 roku życia.

Mistrzem kategorii masters został Tomek Rompczyk, który zanotował komplet punktów z pięcioma zwycięstwami w swojej kategorii.

Lp.Imię i nazwisko zawodnikaWynik końcowy
1Tomek Rompczyk175
2Jarosław Bednarski163
3Bartosz Madajewski137

Ligi kartingowe E1GOKART to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i rywalizacji z innymi kierowcami. Zawody odbywają się na nowoczesnych torach kartingowych w całej Polsce, a do udziału w nich mogą zapisać się kierowcy w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Previous

Leonardo Górski w świetnym stylu wygrywa drugą rundę WSK Open Series!

Next

Walka do samego końca i podwójne zwycięstwo!

Dodaj komentarz

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS