W zeszłą sobotę, 23 kwietnia, dobiegło końca czwarte spotkanie Północnej Ligi Kartingowej (PLK) na torze Półwysep we Władysławowie. Był to kolejny piękny, słoneczny dzień wyścigów i niesamowitych emocji sportowych. Udział w zawodach wzięło 19 zawodników, w tym osoby spoza Polski.

Finał C w kierunku rewers zwyciężył Sebastian Barski. W finale B do samego końca o zwycięstwo walczył Michał Kłos z Karoliną Dołżycką, a w nagrodą był awans do Finału A. Zwycięzcą tego pojedynku został Michał i to właśnie on wystartował w kolejnym wyścigu. W finale A emocje sięgały zenitu od początku do końca wyścigu, a ostatecznie na najniższym stopniu podium stanął Tomek Rompczyk. Przed Tomkiem metę przekroczył Mateusz Madajewski, który startował z pierwszego pola startowego, jednakże to Szymon Dołżycki został zwycięzcą w kierunku rewers.

Druga runda w ten sam wieczór odbywała się w kierunku normalnym. Tym razem Finał C należał do jednego z dwóch kierowców z Włoch – Davide Bonaretti’ego. W finale B Michał Kłos musiał uznać wyższość Piotra Zycha, który awansował do kolejnego wyścigu. Finał A to walka o zwycięstwo od początku do końca między Mateuszem Madajewskim a Szymonem Dołżyckim. Panowie przez całe 20 okrążeń jechali „zderzak w zderzak”, jednak na przedostatnim okrążeniu Szymon wyprzedził „na żyletki”, wyjeżdżającego z pit-stopu Mateusza Madajewskiego. Ponownie zatem tego wieczoru linie mety jako pierwszy przejechał Szymon, a tuż za jego plecami dojechał Mateusz. Trzecie miejsce tym razem uzyskał Radosław Wota.

Szymon zwyciężając w sobotę dwukrotnie zrównał się w punktacji generalnej PLK z Mateuszem Madajewskim i obaj zajmują obecnie drugie miejsce. Losy ligi rozstrzygną się na ostatnim spotkaniu, zatem nie może Was zabraknąć. Wszystkim zawodnikom pięknie dziękujemy i zapraszamy serdecznie na kolejne już finałowe spotkanie PLK edycji kwietniowej, które odbędzie się już 7 maja od godziny 16:00.

Dziękujemy również partnerom Północnej Ligi Kartingowej:
CarShine Detailing
Sky Tattoo Wejherowo
Domki na wodzie Jastarnia Houseboats
Contact Serwis
LAJT Tuning Sklep
Kam-Glass Przyciemnianie szyb Lębork
Diament – zapachy
e-sklep Tor Półwysep
Tor Półwysep

Aktualna tabela dostępna na stronie: www.torpolwysep.pl/plk

Previous

Udany początek sezonu Szymona Ładniaka w ADAC TCR Germany

Next

Chartowi pękła guma, ale dokończył na podium!

Zobacz także