W wielkanocną sobotę, 19.04.2022 zakończyliśmy trzecie spotkanie Północnej Ligi Kartingowej. Tym samym znaleźliśmy się za półmetkiem kwietniowej odsłony PLK. Mimo Świąt, w zawodach wystartowało 15 zawodników, a ściganie stało jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.

Na torze działo się naprawdę wiele: od zderzeń, poprzez czystą walkę, aż do niesamowitych manewrów wyprzedzania. W pierwszym wyścigu tego dnia, z „pole position” startował Radek Wota, który do końca nie odpuścił zwycięstwa i kontrolował przebieg wydarzeń. Za jego plecami, na drugim miejscu podium znalazł się Wiktor Wota, a podium zdobywając trzecie miejsce uzupełnił Mateusz Madajewski. Tuż za podium dojechał Szymon Dołżycki, miejsce piąte należało (już chyba tradycyjnie) do Tomasza Rompczyka. Szósta lokata (o którą walka trwała do ostatnich metrów) należała do Bartosza Madajewskiego, tuż za jego plecami zawody zakończył Michał Kłos, stawkę w finale A zamknął Piotr Zych. Drugi wyścig, w świąteczną sobotę, okazał się nie mniej emocjonujący niż pierwszy. W rewersie, pierwszą i trzecią pozycję dzieliło zaledwie 0,898s. Więc walka o miejsca na podium trwała do samego końca. Pierwszy dojechał Szymon Dołżycki, drugi na metę dojechał Wiktor Wota, a podium po raz kolejny uzupełnił Mateusz Madajewski.

Wszystkim zawodnikom pięknie dziękujemy i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie PLK, już w przyszłą sobotę 23.04.2022 od godziny 16:00.

Dziękujemy również partnerom Północnej Ligi Kartingowej:

CarShine Detailing
Sky Tattoo Wejherowo
Domki na wodzie Jastarnia Houseboats
Contact Serwis
LAJT Tuning Sklep
Kam-Glass Przyciemnianie szyb Lębork
Diament – zapachy
e-sklep Tor Półwysep
Tor Półwysep

Aktualna tabela dostępna na naszej stronie: www.torpolwysep.pl/plk

Previous

Kaprzyk zaczyna nowy sezon European Le Mans Series od 9. miejsca

Next

Pewne punkty na start roku - Gosia Rdest po pierwszej rundzie Alpine Elf Europa Cup

Zobacz także