Za nami kolejna, szósta runda Poznańskiej Ligi Kartingowej (PLK). Ku rozczarowaniu uczestników zawody odbyły się jedynie na wewnętrznej pętli, ze względu na przelotne opady deszczu. Nie przeszkodziło to jednak w wysokim poziomie zaciętej rywalizacji i świetnej zabawie na torze!

Tory E1GOKART stanowią sieć profesjonalnych, halowych torów kartingowych, które tworzą największe ligi kartingowe w Polsce. Wyjątkowe społeczności tworzące się w obrębie lig E1GOKART często stają się początkiem nowych pasji i znajomości na lata.

W czasie szóstej rundy Poznańskiej Ligi Kartingowej na torze E1GOKART Poznań rywalizowało 39 uczestników, którzy podzieleni zostali na 3 grupy kwalifikacyjne i docelowo finałowe. W sezonie X wzięło już udział ponad 120 uczestników. Warto dodać, że do rywalizacji może dołączyć każdy, niezależnie od umiejętności i doświadczenia, nawet na jedną rundę.

Wiktor Wota zwycięzcą kwalifikacji Poznańskiej Ligi Kartingowej!

Kwalifikacje w czasie zawodów składają się z trzech sesji, w której każdy zawodnik ma do wykonania 4 okrążenia pomiarowe. Jako wynik końcowy zsumowane są dwa z trzech najlepszych wyników osiągniętych w trakcie sesji kwalifikacyjnych.

Czasówki pewnie wygrał Wiktor Wota, a ze stratą 0,2 s. na drugim miejscu uplasował się Maciej Szubczyński. Miejsce trzecie wywalczył Sebastian Rosicki. Warto dodać, że pierwszą trzynastkę kierowców (stanowiącą Finał A rywalizacji) dzieliła zaledwie 1 sekunda na sumie analizowanych czasów, co było zapowiedzią świetnej walki i rywalizacji na torze. 

Wyścigi finałowe na torze E1GOKART Poznań

Wyścigi finałowe w trakcie szóstej rundy Poznańskiej Ligi Kartingowej odbyły się na pętli wewnętrznej. W trakcie finałów C oraz B zawodnicy rywalizowali na dystansie 20 okrążeń z jednym obowiązkowym postojem w pit-stopie. Zwycięstwo w ww. finałach oznaczało awans do wyższego finału i start z ostatniego miejsca jako „lucky-winner”, co dodawało emocji do rywalizacji. 

Wyścig finałowy C z pozycji lidera rozpoczynał Jakub Hoza, jednak w trakcie wyścigu musiał uznać wyższość Szymona Judka oraz Adriana Gumnego, którzy w trakcie wyścigu wyprzedzili Kubę. W trakcie rywalizacji miały miejsce dwa nieprzepisowe manewry wyprzedzania, za które, na prowodyrów zdarzeń nałożone zostały odpowiednie kary czasowe.

Pierwsza trójka na mecie finału C:

1. Szymon Judek
2. Adrian Gumny
3. Jakub Hoza

W trakcie wyścigu finałowego B jadący na pozycji lidera Jarosław Bednarski udowodnił, że wysokie miejsce po kwalifikacjach nie jest przypadkiem. Pewnie prowadził on przez cały wyścig i odjechał swoim rywalom o ponad 5 sekund na mecie notując dodatkowo najlepsze okrążenie wyścigu. Na drugim miejscu wyścig ukończył Kacper Marcinkowski, a na trzecim Piotr Koczorowski. Kacper i Piotr w trakcie wyścigu wyprzedzili Krzysztofa Wawrzyniaka, który po starcie z drugiego miejsca, finalnie ukończył wyścig tuż za podium, na czwartej lokacie.

Wyścig Finałowy A to walka na dystansie 28 okrążeń oraz dwa obowiązkowe zatrzymania w pit-stopie. Już na samym początku rywalizacji pojawiły się zacięte walki i wymiany pozycji. Kierowcy wykorzystywali każdą okazję do wyprzedzania i zdobywania przewagi. Pierwsze okrążenia były niezwykle intensywne, a wszyscy uczestnicy starali się utrzymać jak najlepsze pozycje. 

Wiktor Wota uciekł rywalom, którzy skupieni byli na walce między sobą. Już na samym początku wyścigu Maciej Brymora wyprzedził Franka Dobke i zjechał na jeden z dwóch obowiązkowych pit-stopów. Dobre tempo wyścigowe pozwoliło mu również na wyprzedzenie Macieja Szubczyńskiego i samotną pogoń za Wiktorem Wotą. Szubczyński przez większość wyścigu musiał bronić się przed atakami Dobke, ale dzięki wyprzedzeniu Sebastiana Rosickiego udało mu się ukończyć wyścig na 3 miejscu. Świetne tempo Maćka Brymory i najlepsze okrążenie wyścigu nie wystarczyło, aby dogonić Wiktora Wotę i dostarczyć nam dodatkowych emocji pod koniec wyścigu. Ostatecznie to Wota dojechał na metę jako pierwszy, a ze stratą zaledwie 0,785 s. do lidera na mecie pojawił się Brymora.

Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności i determinację, a cały wyścig był pełen nieprzewidywalnych momentów. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim kierowcom za wspaniałą rywalizację i walkę fair play.

Finał A – Wyniki wyścigu

PozycjaImię i nazwiskoZysk/Strata
1.Wiktor Wota0
2.Maciej Brymora2
3.Maciej Szubczyński-1
4.Franek Dobke1
5.Sebastian Rosicki-2
6.Michał Kaczmarek1
7.Hubert Fenc5
8.Maciej Koziara3
9.Adrian Paradowski1
10.Jarosław Bednarski4
11.Arek Antoniak-5
12.Maciej Zwierzyński-4
13.Szymon Kawski-4
14.Juliusz Kaźmierczak-1

Kolejna, siódma runda Poznańskiej Ligi Kartingowej już za dwa tygodnie – 6 czerwca. Cykl zawodów składa się z ośmiu rund, a do klasyfikacji generalnej liczone będzie 6 z 8 najlepszych wyników. Do rywalizacji może dołączyć każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania. Chęć udziału można zgłaszać poprzez zapisy na stronie internetowej lub zgłaszając się do recepcji toru przed godziną 19:00 w dniu ligi poprzez opłacenie wpisowego do zawodów. 

Warto podkreślić fakt, że do wydarzenia dołączyli Partnerzy, którzy przygotowali nagrody dla startujących w zawodach. Pierwsza trójka każdej rundy może liczyć na ciekawe nagrody od firmy CX-80. 

Organizatorzy przygotowali również nagrodę za specjalną klasyfikację obejmującą starty na wszystkich torach E1GOKART. Najlepszy kierowca wszystkich torów E1GOKART (Kielce, Poznań oraz Chorzów) będzie miał możliwość odbycia treningu z profesjonalnym zespołem Ernst Racing, za kierownicą gokarta wyczynowego na otwartym torze kartingowym. 

Previous

Kielecka Liga Kartingowa - Gdzie dwóch się bije, tam wygrywa Miłosz Łachwa!

Next

Szósta runda Śląskiej Ligi Kartingowej na torze E1GOKART Chorzów!

Zobacz także