Słoneczna pogoda przywitała zawodników startujących w szóstej rundzie Kieleckiej Ligi Kartingowej! Dobre warunki atmosferyczne umożliwiły startującym rywalizację na torze z zewnętrzną częścią, która znacznie go wydłuża.

Kielecka Liga Kartingowa (KLK) w sezonie XVI składa się z ośmiu rund. Do klasyfikacji generalnej liczone jest 6 z 8 rozgrywanych na torze E1GOKART rund. Startując w zawodach nie trzeba jednak brać udziału w całym cyklu zawodów. Dla organizatorów najważniejsza jest dobra zabawa i sportowa rywalizacja, dlatego każdy może spróbować swoich sił, nawet biorąc udział tylko w jednej rundzie ligi.

W trakcie kwalifikacji najszybszym kierowcą okazał się Oskar Wiejas-Ziętek, który wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Mateusza Matysa o zaledwie 0,1 s. Wynikiem tego etapu była suma dwóch z czterech najlepszych czasów, które kierowcy mogli wykręcić w trakcie 4 sesji na torze. 

Wyniki kwalifikacji – TOP 10

Lp.Imię i nazwiskoSUMA (2 z 4)
1.Oskar Wiejas-Ziętek61.688
2.Mateusz Matys61.784
3.Miłosz Łachwa61.960
4.Piotr Wsuł62.015
5.Grzesiek Waszkowski62.071
6.Bartosz Babicz62.080
7.Pola Dolatowska62.166
8.Kajetan Balcerowski62.315
9.Nina Rauner62.508
10.Radosław Ozioro62.514

Stawka 21 zawodników została podzielona na dwie grupy finałowe: B oraz A. Zwycięstwo w Finale B oznaczało awans do finału A i start z końca stawki jako „lucky-winner”. 


W trakcie wyścigu finałowego B mogliśmy obserwować pogoń Artemiego Boitsuna za liderem finału B – Miszą Demkivem. Artemii wykręcił nawet lepszy czas okrążenia o 0,4 s. szybszy od lidera wyścigu i wielokrotnie próbował wyprzedzić Miszę, jednak zabrakło mu jeszcze doświadczenia wyścigowego, aby skutecznie wykorzystać przewagę. Kierowca dodatkowo w trakcie wyjazdu z obowiązkowego pit-stopu przekroczył linię wyjazdową, co skutkowało 5 sekundową karą. Najlepszy czas okrążenia wykręcił Marcin Janik – 1:02.149. Ostatecznie podium finału B wyglądało następująco:

1. Misza Demkiv
2. Krystian Wielgos
3. Marcin Janik

Dobry wynik uzyskał również Adam Korbel, który w trakcie finału awansował o 4 pozycje, ostatecznie kończąc wyścig na 5 miejscu. 

W trakcie finału A uczestnicy mieli do przejechania 15 okrążeń oraz musieli wykonać jeden obowiązkowy pit-stop. W przeciwieństwie do kwalifikacji, które rozgrywane są jedynie na wewnętrznej pętli toru, wyścig rozgrywany był także na konfiguracji zewnętrznej. 

W trakcie rywalizacji mogliśmy obserwować świetną walkę Oskara Wiejasa-Ziętka z Mateuszem Matysem, którzy bezpośrednio walczyli o zwycięstwo w wyścigu. Warto jednak dodać, że przez cały czas w niewielkim dystansie za pierwszą dwójką znajdował się Miłosz Łachwa bardzo pewnie wykorzystujący walkę pierwszej dwójki. Podczas, gdy Matys i Wiejas-Ziętek byli zajęci walką między sobą, Łachwa odrobił stratę do pierwszej dwójki i wykonując pit-stop na końcu wyścigu wyjechał na ostatnie okrążenie tuż przed nimi. Ostatnie okrążenie Miłosza to jazda na pierwszym miejscu i skuteczne odpieranie ataków Mateusza i Oskara. W dalszej części stawki pewne wyprzedzanie zaliczyli Grzegorz Waszkowski i Bartosz Babicz, którzy ukończyli wyścig na kolejno 4 i 5 miejscu. Dobry wynik uzyskał również Kacper Nawara, który w trakcie trudnego wyścigu awansował o aż 3 miejsca. 

Wyniki – Finał A

MiejsceImię i nazwiskoZysk/Strata
1.Miłosz Łachwa2
2.Mateusz Matys0
3.Oskar Wiejas-Ziętek-2
4.Grzesiek Waszkowski1
5.Bartosz Babicz1
6.Piotr Wsuł-2
7.Pola Dolatowska0
8.Kacper Nawara3
9.Radosław Ozioro1
10.Nina Rauner-1
11.Kajetan Balcerowski-3
12.Misza Demkiv0

Kielecka Liga Kartingowa w sezonie XVI składa się z 8 rund. Do klasyfikacji generalnej liczone jest 6 z 8 najlepszych rund – dwa najgorsze wyniki lub nieobecności można odliczyć od wyniku końcowego. Chętni mogą dołączyć do rywalizacji nawet na jedną rundę, niezależnie od umiejętności i doświadczenia.

Kielecka Liga Kartingowa wspierana jest przez firmę CX-80, która ufundowała nagrody dla zwycięzców każdej rundy. Dodatkowo zawodnicy biorący udział w więcej niż jednej lidze kartingowej E1GOKART zaliczani są do klasyfikacji specjalnej, w której główną nagrodą jest trening wyczynowym gokartem z zespołem Ernst Racing. Na zwycięzców klasyfikacji generalnej czekają dodatkowo nagrody od Parku Rozrywki Fly-Sky w Kielcach. 

Previous

Marczyk i Gospodarczyk na podium ORLEN 79. Rajdu Polski!

Next

Rywalizacja na wysokich obrotach! Relacja z Poznańskiej Ligi Kartingowej

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS