W Emmen (Holandia), na torze Kartcircuit Pottendijk w barwach Project Racing wystartowali Sebastian Plotnik, Bartek Awdankiewicz i gościnnie Raymond Vis. Kwalifikacje do sprintu, jak i sam wyścig sprinterski pojechał Bartek, uzyskując odpowiednio 6 miejsce (K) i 7 miejsce (W) w klasie Fun. Ten sam kierowca również wywalczył 10. czas w klasie podczas kwalifikacji do wyścigu głównego, jednocześnie rozpoczynając 4 – godzinny endurance. 

Fot. Frank De Haas

Po 40 – minutach i awansie na P7 za kierownicą usiadł Raymond Vis, który utrzymywał pozycję. Najtrudniejsze zadanie w zespole miał Sebastian,  gdyż przejechał tylko jeden, ale za to najdłuższy z kierowców zespołu stint, trwający 80 minut. Po 3 godzinach Project Racing zajmował 5. Miejsce w klasie Fun, a Raymond i Bartek podczas swoich ostatnich zmian dzielnie walczyli przesuwając zespół coraz wyżej w wynikach. Ostatecznie, kończący wyścig Bartek Awdankiewicz przejechał linię mety na 3. Miejscu, dając pierwsze podium dla zespołu w tym sezonie! 

Fot. Frank De Haas

W klasyfikacji generalnej 4-godzinnego wyścigu Emmen Project Racing został sklasyfikowany na doskonałym 10. miejscu! To wynik pracy całego zespołu – nie tylko kierowców na torze, jak mówią członkowie zespołu.

Previous

Webinar "Obsługa klientów zagranicznych w polskich atrakcjach turystycznych"

Next

Rok Cup Poland Po raz drugi w Toruniu

Zobacz także