Adam Szydłowski w klasie do lat 15 i Jakub Kiwalski w kategorii do lat 11 wygrali w niedzielę wyścigi inauguracyjnej rundy Junior Cup Poland na torze Racing Center Łódź. W zawodach zaliczanych do prestiżowego rankingu Sodi World Series gościnnie wystartował m.in. kartingowy wicemistrz Polski, Karol Pasiewicz (10 l.).

Kwalifikacje w kat. do 15 lat rozgrywano na 9-konnych wózkach Sodi RX8. Te padły łupem stałego bywalca obiektu przy ul. Wydawniczej w Łodzi, Adama Szydłowskiego (13 l.). Startującemu okazjonalnie Karolowi Pasiewiczowi zabrakło do pole position 0,3 sekundy. Obaj kierowcy zacięcie rywalizowali też o wygraną w wyścigu finałowym (do pokonania 15 okrążeń), ale wicemistrz Polski popełnił błąd zbyt wcześnie opuszczając obowiązkowy pit-stop, przez co musiał powtórzyć tę procedurę. Szydłowski bez problemów dowiózł pierwsze miejsce do mety, a Pasiewicz zdołał utrzymać drugą lokatę przed trzecim na finiszu 13-letnim Mateuszem Matysem. Sklasyfikowano 7 kierowców.

W klasie do 11 lat używano 5,5-konnych Sodi LR5 zgromadzono ośmioro chętnych, w tym dwie dziewczynki. Gorsza czwórka czasówki rywalizowała w biegu na dystansie 8 okrążeń o wolne 2 miejsca w 6-osobowym finale. Ta sztuka udała się Pawłowi Pilarskiemu i Oli Kołodziej. W głównym wyścigu Filip Szulc nie wykorzystał pole position i dojechał czwarty, a na podium stanęli kolejno Jakub Kiwalski (7 l.), Jakub Lubnauer i Paweł Pilarski (obaj po 10 l.).

Informacja prasowa

Previous

Polski SWS Junior Cup 2017 rusza na Racing Center Łódź

Next

Bogaty sezon 2017 na Racing Center Łódź

Zobacz także

Nadchodzące wydarzenia

Sklep KMLS